Ali Ersan Duru Kimdir?

Son Güncelleme: 29 Mart 2014 - 4:07 0 Yorum Yazar:


Ali Ersan Duru biyografisiAli Ersan Duru 19 Eylül 1984 Ankara doğumlu Türk oyuncudur. 5 erkek kardeşin en küçüğü olarak dünyaya geldi. Babası Ankaralı, annesi Karadenizlidir. Anne tarafından Karamanoğulları ailesinden Sultanzade Pir Ahmed Bey soyundan gelmektedir. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Maliye Bölümü’ne girdi.

İkinci sınıftayken ilk defa oyunculukla tanıştı ve Esogü Tiyatro Topluluğu’yla oyunculuk kariyerine başladı. Lisans eğitimi bittikten sonra oyunculuğu profesyonel anlamda yapmaya karar verdi ve İstanbul’a gelerek oyunculuk egitimi almaya başladı. Önce 2008’de Diyalog Sanat’ta ilk oyunculuk eğitimini aldı. Ardından Şahika Tekand’ın Stüdyo Oyuncuları adlı atölyesinde iki yıl oyunculuk eğitimi aldı. Bununla paralel olarak aynı dönem içinde workshop’lara katılmaya, diksiyon ve şan dersleri almaya devam etti.

İlk olarak TRT 1 de ‘’Başrolde Aşk’’ isimli sit-com’la profesyonel oyunculuk hayatına başladı. Dizinin devam ettiği dönemde aynı şirketin yeni başlayacak olan ‘’Hayat Devam Ediyor’’ adlı dizisinde Berat Altındağ karakteri için gelen teklifi kabul etti ve 46 bölüm aynı dizide başrol oynadı. 2012 yazında Turgut Özakman’ın Diriliş adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan ‘’Çanakkale 1915’’ adlı sinema filminde roman kahramanlarından Mehmed Ali’ye hayat verdi.

Ardından ‘’Romantik Komedi 2’’ adlı filmde konuk oyuncu olarak Mustafa karakterini canlandırdı. Ardından Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’na katıldı. Üç yıllık bir tiyatro eğitimi aldı. Aynı dönem içerisinde kamera oyunculuğu workshopları da aldı.

Filmografisi

Lale Devri (dizi) (2010) – Konuk Oyuncu (25 Bölüm)
Başrolde Aşk (2011)
Hayat Devam Ediyor (2011) – Berat Altındağ
Yağmurdan Kaçarken (2013) – Korkmaz
Bugünün saraylısı (2013) – Fatih

Ali Ersan Duru Kimdir? ile Benzer Yazılar:

29 Mart 2014 Saat : 4:07

Ali Ersan Duru Kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------