Ali Yörenç Kimdir?

Son Güncelleme: 28 Şubat 2014 - 1:33 0 Yorum Yazar:

Ali Yörenç biyografisiAli Yörenç 1987 İstanbul doğumludur. Yakışıklı ve genç oyuncu ünlü senarist Ece Yörenç’in oğludur. Ali Yörenç Yeditepe Üniversitesi’nde Görsel İletişim Tasarımı okumuştur. Çocukken 10-12 sene basketbol oynadı. Ancak önemli sakatlık geçirdiğinden  basketi bırakmak zorunda kalmıştır. Bir dönem de tenis oynadı; birkaç kupası mevcuttur. Sporun her alanıyla ilgilenmektedirler.

Animasyona ve çizgi filmlere merakı var. Ortaokulda oynadığı piyesleri sayılmazsa Kuzey Güney’le ilk oyunculuk deneyimini yaşıyor. Kuzey Güney dizisinde Can karakteri ile tanıdığımız yakışıklı oyuncu Ali Yörenç yakında çekimleri başlayacak olan Kara Para Aşk Engin Akyürek ve Tuvana Türkay’ın başrollerinde oynayacağı diziye dahil oldu.

Ali Yörenç bir gazeteye vermiş olduğu röportajda şunları söylemiştir: Çocukluğumdan beri kamera önünde olmak isterdim. Ortaokulda tiyatro yaptım, sonra lise dönemimde kamera arkası daha çok ilgimi çekmeye başladı. Zamanla yönetmenlik ve animasyon ilgi alanıma girdi. Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’ne girdim. ‘Kuzey Güney’le, çocukluk hayalimi gerçekleştirme fırsatım oldu. Aslında oyunculuğu denemek için elimde hep fırsat vardı ama kendimi hazır hissetmeyi bekledim.

Dizide canlandırdığım ‘Can Katmanoğlu’ karakterinin ne olacağını, rolün büyüyüp büyümeyeceğini hiç bilmiyorum. Annem dizinin senaristi ama bizim aramızda bu tür konular konuşulmuyor. Ne ben sorarım, ne de o söyler. Benim senaryoda ne yazıldığıyla ilgili fikrim olmuyor. Birlikte yaşamıyoruz. O yüzden yazım aşamasına da şahit olmuyorum.

MODAYI TAKİP ETMİYORUM
Benim annem gibi yazmaya değil de çizmeye merakım var. Çizgi film, animasyon, karakter yaratmak konularına ilgiliyim. İleride bu konuyla ilgili bir şeyler yapmak istiyorum.
Çocukken 10-12 sene basketbol oynadım ancak önemli sakatlıklar geçirdim. Bu nedenle basketi bırakmak zorunda kaldım. Bir dönem de tenis oynadım; birkaç kupam bile var. Sporun her alanıyla ilgiliyim ve her spora yatkınım.
Sol kolumda Japonca babamın adı yazıyor. Sağ bileğimde de annemin imzası var. Bacağımda da bir pusula var. Dövme bir hastalıktır; yaptırdıkça yatırasınız gelir.
Modayı hiç takip etmiyorum. Alışveriş yapmayı seviyorum. Ayda bir kez alışverişe çıkıyorum. Genelde spor giyinirim; jean-tişört ikilisi en sık giydiklerim ama yeniliklere de açığımdır.
Planlı yaşamayı seven biri değilim. Olaylar spontane geliştiğinde çok daha fazla eğleniyorum. Yılbaşında ne yapacağım belli değil. Geçen yılbaşı birkaç kişi son anda bizde toplanmaya karar vermiştik. Plansız bir partiydi.

Ali Yörenç Kimdir? ile Benzer Yazılar:

28 Şubat 2014 Saat : 1:33

Ali Yörenç Kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------