Asena Tuğal Kimdir?

Son Güncelleme: 19 Eylül 2015 - 7:23 0 Yorum Yazar:

Asena Tuğal biyografisiAsena Tuğal 1984 yılı İstanbul doğumlu Türk kadını televizyon gazetecisi ve aktristir. O sunulan TGRT, Kanal D ve Show TV’de Türkiye’de ve üzerinde Rai Uno in Italy altı yıl perde arkasında geçirdikten sonra.

2006 yılında, Tuğal 3. koşucu yukarı seçildi Miss Turkey güzellik yarışmasında. O, 2006 katılmaya gitti Bayan Uluslararası o “Miss Gülümseme” ödülünü kazandı yarışmasında,.

Tuğal onu Alınan lisans derecesini gelen Boğaziçi Üniversitesi Matematik ve Fen çift anadal ile. O bir Genç Bilimadamı Ödülü verildi Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Kimya alanında.

Tuğal TV komedi dizisi “misafir oyuncu rolü vardı Akasya Durağı 2008 yılında girmiştir ve tarafından yayınlanan,” Kanal D. O 2009 TV drama dizisi “karakterini” Hande “oynadı ömre Bedel” (Fox TV Türkiye). TV lise dizisi “In Öğretmen Kemal” (Fox TV, 2010), o “Nehir” olarak öncü bir rol oynamıştır.

Tuğal uluslararası düzeyde yarışan kürek ve tutan siyah kuşak içinde tekvando ve Türkiye’nin ulusal taekwondo takımında yarışıyor. O da bir tutkusu vardır origami.

Star tv tarafından düzenlenen Miss Turkey 2006 nın dördüncü güzeli seçildi.

Tuğal,Kürek sporunda uluslararası dereceleri olan bir sporcudur. Tekvando sporunda siyah kuşak sahibi olup ülkemizi Milli Takım kadrosunda temsil etmiştir.

Boğaziçi Üniversitesinde double major yapmış aynı dönemde Matematik ve Fen Bilimleri fakültesinden mezun olmuştur.

Miss International yarışmasında Miss Smile ödülü kazanmıştır.

Asena Tuğal bir çok dizide oynamıştır. 2008 yılında Akasya Durağı, 2009 yılında Ömre Bedel ve 2010 yılında da Öğretmen Kemal dizilerinde rol almıştır.

Ayrıca defne samyeli’ni aldığını örnek aldığını ifade ederek, Defne Samyeli gibi güzellik yarışmasında derece alarak, medya da kariyer yapmak istediğini belirtmiştir.

Dizi

Filinta, 2015
Aldırma Gönül, 2013
Tozlu Yollar, 2013
Akasya Durağı, (2008), konuk oyuncu
Ömre Bedel, Hande olarak (2009),
Öğretmen Kemal, Nehir olarak (2010),

Asena Tuğal Kimdir? ile Benzer Yazılar:

19 Eylül 2015 Saat : 7:23

Asena Tuğal Kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------