Barış Kılıç Kimdir?

Son Güncelleme: 9 Haziran 2014 - 11:00 0 Yorum Yazar:

Barış Kılıç biyografisiBarış Kılıç, 1978 yılında Malatya Erguvan ilçesi doğumludur. 5 yaşına kadar orada yaşadı. 1983′te öğretmen olan babamın işi dolayısıyla İstanbul’a taşındı. Oyuncunun 2 kız kardeşi var. Küçük kız kardeşi fizyoterapist. Ablası psikolojik danışman. Babası emekli ilkokul öğretmeni.

Evli ve iki çocuk babası olan genç delikanlı, Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdi. Fakülteyi bitirdikten sonra Amerika’ya gitti. Amerika’da lisan programlarına katıldı, dilini geliştirdi.

Lise zamanlarımda futbol oynuyor, futbolcu olmayı düşünüyordu. Üniversitede futbola ara verdi. Sonra dünyasına televizyon girdi.

Yeditepe Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. Üniversite birinci sınıftan itibaren oyunculuk yapmaya başladı. O zamanlar reklam filmlerinde rol alıyordu. 2004′te Kanal D’de Kadir İnanır’ın baş rolünü oynadığı “Bütün Çocuklarım” adlı dizide rol aldı. Daha sonra “Adını Feriha Koydum” adlı dizi canlandırdığı Kaptan Levent karakteri ile büyük çıkış yakalayan Kılıç, “Merhaba Hayat” adlı dizide de milyonların gönlüne taht kurdu.

Adını Feriha Koydum dizisinde yakışıklılığı ile dikkat çeken Levent karakterini canlandırıyor..

Oyunculuğunun yanısıra pek çok reklam filminde de rol alan Barış Kılıç hakkında ne yazıkki çok fazla bilgi yok..Sadece Marie Claire dergisinde kendi ağzından biraz bilgi mevcut..İşte o röportaj..
Rol Aldığı Diziler
Güllerin Savaşı
Adını Feriha Koydum:Levent Seymen
Aynadaki Düşman:Kaan Candemir
Leylan:Yaman
Bütün Çocuklarım:Aybars
Merhaba Hayat
Vazgeç Gönlüm
Aşkta ve Savaşta

Barış Kılıç Kimdir? ile Benzer Yazılar:

9 Haziran 2014 Saat : 11:00

Barış Kılıç Kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------