Başakşehir Kurban Kesim Yerlerini Hazırladı

Son Güncelleme: 2 Ekim 2013 - 2:51 0 Yorum Yazar:

başakşehir kurban kesim yeri 2İstanbul’un en modern satış ve kesim alanlarından olan Başakşehir 1. Etap Yürüyüş yolu yanında ve Bahçeşehir Bölgesinde kurulan kurban satış ve kesim yerlerinde vatandaşların temiz ve güvenilir ortamda kurban kesebilmesi için tüm hazırlıklar bitti.

Belediye Kurban İçin Seferber Oldu
Kurban Bayramı’nın rahat ve huzurlu geçmesi için Başakşehir Belediyesi kurban alanını belediyenin tüm müdürlükleri gece gündüz demeden çalışarak hizmete uygun hale getirdi.
Fen İşleri Müdürlüğü alan içerisinde yol, asfalt, elektrik ve su gibi altyapı çalışmalarını günler öncesinden tamamladı.

Zabıta Müdürlüğü, bayramda olumsuz görüntülerin oluşmaması için, kurban süresince gelen kurbanlıkların yerleştirilmesi, çadırlara hayvan sahiplerinin yerleşmesi, evrakların kontrolü, kurban alanı işlemleri ile ilgili görev yapacak. Ayrıca belediye tarafından izin verilen alanların dışında kesim yapanlara Belediye Zabıta ekipleri tarafından müdahale edilecek ve cezai işlem uygulanacak.

Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından satış ve kesim yerine getirilen kurbanlık hayvanların sağlık rapor ve pasaportların kontrol ve takibi, satış yerlerinin, kesim öncesi ve sonrasında kesim yerlerinin dezenfeksiyonu çalışmalarını gerçekleştirilecek.
Destek Hizmetleri Müdürlüğü vatandaşların daha iyi hizmet alabilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Vatandaşların memnuniyeti için her şey düşünüldü
İstanbul’un en modern satış ve kesim alanlarından olan iki bölgede de vatandaşların zahmetsizce kurbanlarını alabilmelerini ve hijyenik şartlarda kesimlerini yaptırabilmeleri için uygun bir ortam sunuluyor.

24 saat boyunca güvenlik
Başakşehir’de, 26 bin m2’lik alanda kurulan tesislerde, Satıcıların nezih bir ortamda kurbanlarını satarak, vatandaşların alışverişlerini yapabilmeleri için alanlar 24 saat güvenlik altına alındı.

Tüm hijyen şartları sağlandı
Temiz ve steril kesim imkanlarıyla da Başakşehir Belediyesi, bu yıl da örnek teşkil ediyor. Bahçeşehir Kurban Kesim Alanı’na yerleştirilen otomatik galoş makinesiyle ayaklarına galoş giyen vatandaşlar, steril bir ortamda, sıra numarası gelinceye kadar bekleme salonlarında belediyenin ikramlarından faydalanarak kurban kesimini yapacak.
Ayrıca Başakşehir’de satış yapılan her çadıra kurulan çeşmelerle hem satıcıların hem de hayvanların temizliğini sağlamış olacak.

Satıcılar için yemek, yatak ve duş
Uzak bölgelerden gelen ve çalıştıkları süre boyunca kısıtlı şartlarda ikamet eden satıcılar da unutulmadı. Başakşehir Belediyesi satıcılara: güvenlik, otopark, bekleme salonları, yatakhane, yemekhane, mescit ve duş gibi hizmetler veriyor.

Başakşehir Kurban Kesim Yerlerini Hazırladı ile Benzer Yazılar:

2 Ekim 2013 Saat : 2:51
  GENEL

Başakşehir Kurban Kesim Yerlerini Hazırladı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------