Başakşehir’de 5308 Konutun İskan Sorunu Çözüldü

Son Güncelleme: 11 Eylül 2013 - 4:35 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Başakşehir’de 5308 Konutun İskan Sorunu Çözüldü

başakşehir ResimleriBaşakşehir 1 ve 2. Etaplarda konut sahibi olan vatandaşların yıllardır en büyük sıkıntısı olan ve merakla beklenen iskân (yapı kullanma izni) sorunu çözüme kavuştu! İskân belgeleri düzenlenen toplam 5308 adet konutun sahipleri, bu sayede kat mülkiyeti tapularına da kavuşabilecekler.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’in verilerine göre iskan belgesi olmayan daire sayısının 2.2 milyon olduğu Türkiye’de, Başkaşehir Belediyesi, bu hususta gösterdiği hassasiyet ile vatandaşların mağduriyetlerini gidermek amacıyla İskan belgesi vermek için harekete geçti.

Özellikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yürürlüğe koyduğu “Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği”yle sağlanan kolaylıklardan da yararlanan Başakşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü, Kiptaş 1. ve 2. Etaplarda konut sahibi olan vatandaşların, yıllardır çözüme kavuşmayan iskân belgesi sorunu çözüme kavuşturdu.

Yapının ruhsat ve eklerine uygun olarak tamamlandığını gösteren “İskân Belgesi” yıllardır bulunmayan ve bundan dolayı kat mülkiyeti tapularını alamayarak mağdur olan vatandaşların İskan ( Yapı Kullanma İzin Belgesi) belgeleri düzenlendi.

5.308 konut sahibi kat mülkiyetli tapularına kavuşacak

Başakşehir’de KİPTAŞ tarafından yapılan, yıllardır iskân sorunu yaşanan 1. ve 2. Etap konutlarına ruhsat yenilemesi yapıldı ve buna müteakip İskân Belgesi düzenlendi.

Vatandaşın yıllardır beklediği iskân belgesi sorununun çözümüyle 1. Etap’ta 3004, 2. Etap’ta 2304 konut olmak üzere toplam toplam 141 blok 5308 konut sahibi kat mülkiyeti tapusuna sahip olacak.

Yıllardır bekleyen İskan sorununu çözmenin bir mutluluk olduğunu belirten Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “4 Yıldır belediye başkanlığı yaptığımız ilçemizde bir çok sorunla ilgili kalıcı ve hızlı çözümler ürettik. Bütün bölgelerimizde yıllardır çözüm bekleyen sorunları bir bir çözüyoruz. Çözmeye de devam edeceğiz. Başakşehir 1. ve 2. Etapta oturanlara hayırlı olsun.

Başakşehir’de 5308 Konutun İskan Sorunu Çözüldü ile Benzer Yazılar:

11 Eylül 2013 Saat : 4:35
  GENEL

Başakşehir’de 5308 Konutun İskan Sorunu Çözüldü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------