Başakşehir’de Kaliteli Sağlık Hizmeti

Son Güncelleme: 2 Ekim 2013 - 2:55 0 Yorum Yazar:

Muhittin Balta 1Semt poliklinikleri, artan branşları ve yapılacak olan ağız diş polikliniğiyle Başakşehir’de eksiksiz sağlık hizmetine yönelik adımlar atan Başakşehir Devlet Hastanesi “90 gün projesi” ile vatandaşın yanında olduğunu hissettiriyor.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından tüm illerde uygulanmak üzere geliştirilen “90 Gün çalışma” projesi ile ilgili bilgi veren Başakşehir Devlet Hastanesi Yöneticisi (Başhekimi) Muhittin Balta, bir aydan fazladır uygulanan proje ile hem çalışan hasta iletişimi, hem hastane hizmetleri değerlendirilmesi yapıldığını belirtti.

Yeterli hekim sayısı, tüm branşlarda hizmet
Başakşehir Devlet Hastanesi ve sağlık hizmetleriyle ilgili bilgiler veren Başhekim Dr. Muhittin Balta, Başakşehir’in sağlık alanında büyük bir mesafe kat ettiğini belirterek, Başakşehir Devlet Hastanesi’nde tüm branşlarda hekim bulunduğunu söyledi. Dr.Balta; “Hekim sayısının yeterli seviyeye çıkmasıyla Bahçeşehir ve Güvercintepe Semt Polikliniklerinde görev yapan branşların çeşitliliğini artırarak, hizmeti vatandaşımızın ayağına götürdük. “dedi.
Sağlık Bakanlığı’nın “90 Gün Çalışma” projesi ile ilgili de bilgiler veren Başhekim Balta; “Bir aydır devam eden 90 gün projesi kapsamında Sosyo-ekonomik durumu iyi ve kötü her mahalleden hastalarımızı önceden bilgilendirip ev ziyaretleri gerçekleştirerek hastalarımızın olumlu ve olumsuz duyguları, sebepleriyle birlikte anlama ve çalışanlarımıza anlatma imkanı bulduk. Bu üç ay sürecek olsa da aslında bir alışkanlık kazandırmak istiyoruz. ” diye konuştu.

Başakşehir’e Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği açılacak
Onurkent’te yapılmış olan Sağlık Kompleksi’nin içine Başakaşehir’in ihtiyaçları göz önünde bulundurularak Ağız Diş Sağlığı Merkezi yapılacağının müjdesini de veren Başhekim Dr. Muhittin Balta Ağız ve diş sağlığı Merkezi’mizin altyapı çalışmalarında destek sözü veren Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a teşekkürlerimizi borç biliyoruz.”dedi.
Sağlık kompleksinin içinde yer alması düşünülen Ağız diş Sağlığı Polikliniğinin hizmete geçmesiyle Başakşehir sağlık alanında büyük bir mesafe kaydetmiş olacak.

Semt poliklinikleri ile yerinde hizmet
Başakşehir Devlet Hastanesi ve Başakşehir’in uzak mahallelerinden Başakşehir Devlet Hastanesi’ne gelmesine gerek kalmadan tedavi olmasını sağlayan Güvercintepe ve Bahçeşehir Semt polikliniklerinde doktor sayısı ve branşların artırılmasıyla etkin ve kaliteli hizmet sunuluyor.

Bahçeşehir Semt Polikniğinde hizmet veren branşlar; Dahiliye, Genel cerrahi, Göz, Nöroloji, Diş, Çocuk cerrahisi, Psikiyatri, Kbb, Ortopedi, Üroloji, Çocuk.

Güvercintepe Semt Polikliniğinde hizmet veren branşlar ise şöyle; Enfeksiyon, ortopedi, çocuk, KBB, Genel Cerrahi, Diş, Kadın Doğum, Üroloji, Dahiliye, Nöroloji poliklinikleri.

Devlet Hastanesi sosyal Medya’da
182 Hastane Randevu sistemi, Web sitesi ve operatörle iletişimin yanı sıra devlet hastanesi sosyal medyada da hastaları bilgilendirerek, vatandaşla birebir iletişim sağlamaya çalışıyor.
Hasta randevuları, 182 Hastane Randevu Merkezini aramak suretiyle canlı operatörlerden veya Web sitesi üzerinden alınabiliyor. Hastalar istedikleri hastane ve hekimden randevu alabiliyorlar. Devlet Hastanesi ayrıca sosyal medya üzerinden vatandaşlara uyarılar ve duyuruları ileterek etkin bir iletişim sağlamaya çalışıyor.

Başakşehir Devlet Hastanesi sosyal medya hesapları;
Web Sitesi http://www.basaksehirdh.gov.tr
Facebook, https://www.facebook.com/basaksehirdh
Twitter; https://twitter.com/basaksehirdh

Başakşehir’de Kaliteli Sağlık Hizmeti ile Benzer Yazılar:

2 Ekim 2013 Saat : 2:55
  GENEL

Başakşehir’de Kaliteli Sağlık Hizmeti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------