Başrolde oynamak alanımızı daraltıyor!

Son Güncelleme: 16 Ekim 2013 - 11:47 0 Yorum Yazar:

hasan küçükçetin kaçak‘Menekşe ile Halil’ dizisinde canlandırdığı ‘Mustafa’ adlı kötü karakterle tanınan Hasan Küçükçetin; ‘Yaprak Dökümü’, ‘Adak’, ‘Ezo Gelin’, ‘Muhteşem Yüzyıl’ gibi yapımlarda da rol almıştı. Ünlü oyuncu şimdi de ATV’de yayınlanan ‘Kaçak’ dizisi ile ekranlara geliyor, Küçükçetin ile yeni dizisini ve canlandırdığı karakteri konuştuk…‘Kaçak’ dizisinde oynamayı neden kabul ettiniz?
Her karakterin farklı bir hikayesi ve yapısı var. Başrol olarak Gürkan (Uygun) görünüyor ama dizide herkes başrol oynuyor. Ben de oynadığım rolü çok sevdim. ‘Dadaylı’yı okuyunca teklifi kabul ettim.

‘Dadaylı’ nasıl biri?
Deli, enteresan bir şahsiyet. Normalde karıncayı incitemeyen bir adam ama yeri geldiğinde psikopat oluyor. Güneydoğu’da askerlik yapmış. Psikolojik sıkıntıları olmuş; akıl hastanesine girip tedavi görmüş. Onun bu git-gelleri beni çok etkiledi. Günlük hayatta eline silah alıp saydırmazsın; o açıdan ‘Dadaylı’ beni deşarj ediyor.

MONOTONLUĞU SEVMEM

Oyunculuk için ‘Akıllı insan işi değil’ derler; bu doğru mu?
Kesinlikle akıl işi değil.
Peki neden bu işi yapıyorsunuz?
Deliyim de ondan! (Gülüyor) Bu işi çok sevdiğim için yapıyorum. Başka bir meslek yapmayı hiç düşünmedim.
Size bu işi sevdiren şey ne oldu?
Ben sabah 08.00-akşam 17.00 işlerinde çalışamam. Monotonluktan nefret ederim. Çocukluğumdan bu yana oyuncu olmak istemişim. Evde aileme gösteri yapardım. Sonra okulun tiyatro ve halk oyunları ekibine katıldım; sosyal bir çocuktum. Sonra üzerine gitmeye başladım işin.
Başrolde oynamak sizin için önemli mi?
Hayır. Başrol oynamak biraz kötü. Başrol oynayıp da tatmin olmadığım işler de yaptım. Başrol oynamak gibi bir hırsım yok; oyuncu olma hırsım var. Başrol oynamak, oyuncunun alanını daraltıyor. Başrolün kalıpları var, diğer rollerin ise kendi içinde devinimleri oluyor.
Dizi sektörünün ağır koşulları hakkında ne düşünüyorsunuz?
Sadece sektörün bu durumunu değil, İstanbul’da yaşamayı bile sorguluyorum. Köprüden karşıya geçmem 2.5 saat sürüyor. Niye yaşayayım ki? Memleketim Ayvalık’tan 2.5 saatte İzmir’e gidiyorsun. Bizim sektörün en güzel yanı; her hafta başka hikaye, sürekli başka mekandasın. Her dizide farklı roldesin. Mesleğimin bu yanlarını seviyorum.

SOSYAL HAYATIM SIFIR

Yoğun çalışma temposu özel hayatınızı da etkiliyor değil mi?
Sabah zar zor kalktığım yatağı ertesi gün görebiliyorum. Aşk meşk zaten yok. Olması da muhtemel görünmüyor. Sosyal hayat sıfır.
Aileniz evlenmeniz için baskı yapıyor mu?
Tabii üstü kapalı göndermeler yapıyorlar; “Askerlik bitti, mesleğini de eline aldın; artık evlilik vakti” diyorlar.
Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Evlilik güzel bir şey. Kaçtığım yok; düzgün bir insanla olursa neden olmasın. sabah

Başrolde oynamak alanımızı daraltıyor! ile Benzer Yazılar:

16 Ekim 2013 Saat : 11:47
  GENEL

Başrolde oynamak alanımızı daraltıyor! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------