Beden Eğitimi Öğretmenliği

Son Güncelleme: 30 Mayıs 2012 - 9:23 0 Yorum Yazar:

kütüphane 1BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLİĞİ

Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümünün temel hedefi az sayıda öğrenci alarak, bu öğrencilerin her yönden gelişimlerini sağlamaktır. Böylece erken yaşta ve geniş sayıda ulaştıkları çocuk ve genç nüfusa çok çeşitli alanlarda sporu sevdirerek, sporun hayatlarının bir parçası haline getirmeyi öğretmeleri sağlamaktadır.

Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölüm dersleri, alanlarında kendilerini yetiştirmiş nitelikli öğretim elemanları tarafından verilmektedir. Öğretmenlik formasyon dersleri, alan bilgisi  ve genel kültür derslerinden oluşan programı, zorunlu ve seçmeli olarak iki bölümden oluşmaktadır. Öğrencilere zorunlu derslerle eğitimleri verilirken, seçmeli derslerle de (tenis, basketbol, istatistik, bio-mekanik, spor psikolojisi, spor sosyolojisi, badminton, ritmik jimnastik, kaya tırmanışı, dağcılık, yüzme vb.) ilgi duydukları alanlara yönlendirilerek gelişmeleri sağlanır.

Beden Eğitimi Bölümünden mezun olan öğrencilerin devlet ve özel okullarda Beden Eğitimi öğretmenliği, uzmanlık alanlarında antrenörlük, çeşitli alanlarda (turizm, belediyeler vb.) liderlik yapma,  devlet ve özel spor örgütlerinde çeşitli pozisyonlarda görev yapma imkanı vardır.

Beden Eğitimi Öğretmenliği ile Benzer Yazılar:

30 Mayıs 2012 Saat : 9:23
  GENEL

Beden Eğitimi Öğretmenliği Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------