Beyoğlu’nu Saran ‘OSMANLI TOKADI’

Son Güncelleme: 3 Mayıs 2013 - 11:19 0 Yorum Yazar:

beyoğlunda bir osmanlıTRT 1 ekranlarında her cumartesi akşamı yayınlanan Osmanlı Tokadı dizisinin İstiklal Caddesi’nde yapılan çekimlerinde izdiham yaşandı.Osmanlı Tokadı’nda 1453 yılından günümüze ışınlanan iki yeniçerinin İstiklal Caddesi’nde yapılan çekimlerinde izdiham oluştu.

Doğan Bey ve Şahin Bey’i canlandıran yeniçeriler Alper Kul ve Uğur Çavuşoğlu Beyoğlu’nda ilgi odağı oldu.Yeniçeriler Alper Kul ve Uğur Çavuşoğlu çekim sırasında aşırı ilgiden dolayı zor anlar yaşadı. Karşılarında birden iki yeniçeriyi gören vatandaşlar önce şaşırdılar daha sonra fotoğraf çektirip imza alabilmek için birbirleriyle yarıştılar.Vatandaşların flaşlarını kullanarak fotoğraf çekmeleri sahnelerin tekrarlanmasına neden oldu. Sahne aralarında yakında bulunan bir restoranda bekleyen yeniçerilerin İstiklal Caddesi çekimleri 7 saat sürdü.

Yeniçerilere sahne esnasında İstiklal Caddesi’nden geçen yüzlerce vatandaş gönüllü figüranlık yaptı. Yapılan çekimlerde dizinin hayranları ise yeniçerileri yakından görme şansı yakaladı. Yeniçerilerin kostümünü dizinin genel sanat yönetmeni Şakir Demirpehlivan yaptı. 13 gün süren hazırlık ve tasarımdan sonra kostümler dikildi.Dizi de Yeniçeriler, Bizans surlarına ilk bayrağı dikmek için birbiriyle yarışır. Akşemsettin tarafından verilen görevi yapamayan yeniçeriler cezalandırılarak günümüze gönderilir. Günümüz İstanbul’una alışmaya çalışan yeniçerileri süprizler beklemektedir. İstiklal Caddesi’nde yapılan çekimler dizinin bu hafta yayınlanacak 3.bölümünde ekrana gelecek.

Beyoğlu’nu Saran ‘OSMANLI TOKADI’ ile Benzer Yazılar:

3 Mayıs 2013 Saat : 11:19
  GENEL

Beyoğlu’nu Saran ‘OSMANLI TOKADI’ Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------