Bilgievi Öğrencisinden Resim Sergisi

Son Güncelleme: 19 Eylül 2013 - 1:48 0 Yorum Yazar:

Yusuf AldırBaşakşehir Belediyesi Bilgievi öğrencilerinden Yusuf Aldır ilk kişisel resim sergisini Necdet Yıldırım Bilgievinde açtı.

Çocukların sanatsal gelişiminin; bedensel, duygusal, sosyal ve düşünsel gelişimleriyle sıkı sıkıya bağlı olduğu bilincinden hareketle Başakşehir Bilgievleri, öğrencilerinin yeteneklerini keşfetmenin yanında geliştirmelerine de yardımcı oluyor.
Tiyatro, bilgisayar, satranç, müzik, ebru, şiir-diksiyon, resim gibi atölyelerde profesyonel eğitimlerle çocukların sanatsal yönlerini geliştiren Bilgievleri’nde eğitim gören Yusuf Aldır ilk kişisel resim sergisini açtı. Başakşehir Kayaşehir Necdet Yıldırım Bilgievine üç ay önce başlayan Yıldırım, yeteneğinin farkında bile değilken öğretmeninin teşviki ve desteği ile ilk kişisel sergisini açtı.

Mevlana İlköğretim Okulu 2. Sınıf öğrencisi olan Yusuf Aldır; “Bilgievine başlayalı üç ay oldu. Herhangi bir yeteneğim olup olmadığını bilmiyordum. Öğretmenim Rufeyda Özkan benim resimlerimi beğendi ve geliştirmeme yardımcı oldu. İlk sergimi açmamda da bana destek oldu. Bilgievi’nde aynı zamanda tiyatro kulübüne gidiyorum.”dedi.

Necdet Yıldırım Bilgievi Resim Öğretmeni Rufeyde Özkan ise Yusuf’un ilk geldiğinde yeteneğinin farkında olmadığını, yeteneğinin eğitimle daha çok gelişeceğini belirterek, “Yusuf, yetenek sınavlarına hazırlanacak ve ilk kişisel sergisini açmanın mutluluğu onu teşvik edecek. Bilgievlerimizde okul derslerine yardımcı eğitimlerin yanı sıra, sanatsal eğitimlerle çocukların yeteneklerini keşfetmesine ve geliştirmesine de katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bilgievi öğrencilerine bundan sonra her hafta veya iki haftada bir kişisel sergi açacağız. İleriki hayatları için iyi bir ilk adım atmayı hedefliyoruz. “ dedi.

Bilgievi Öğrencisinden Resim Sergisi ile Benzer Yazılar:

19 Eylül 2013 Saat : 1:48
  GENEL

Bilgievi Öğrencisinden Resim Sergisi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------