Burak Satıbol Kimdir?

Son Güncelleme: 22 Şubat 2014 - 2:21 0 Yorum Yazar:

Burak Satıbol biyografisiBurak Satıbol 25 Mayıs 1979 tarihinde Bursa ‘doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Bursa ‘da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

1993 yılında Yaratıcı Dram Derneği seminerlerine katılmış ve ilk kez tiyatroyla tanışmıştır. 1995 yılında ise Bursa Devlet Tiyatrosunun açtığı kurslara katılmış ve kendini geliştirme fırsatı yakalamıştır. 1998 yılında ilk profesyonel oyunu “Cumhuriyete Selam’’ isimli oyunda rol almıştır.

2001 yılında üniversite eğitimi aldığı sırada arkadaşlarıyla beraber “Mahşer-i Cümbüş’’ isimli tiyatro grubunu kurmuş ve bu grupla beraber tüm Türkiye ‘yi dolaşarak Tiyatro Sanatını sevdirmeyi amaçlamıştır.
2004 yılında Star Tv ‘de yayımlanan “24 Saat’’ isimli dizide rol almış ve böylece televizyon kariyeri de başlamıştır. Aynı yıl bir arkadaşıyla Yaşam Radyo ‘da “Dubara’’ isimli programı hazırlayıp sunmuşlardır.

Fox Tv ‘de yayımlanan ve izlenme rekorları kıran “Anında Görüntü Show’’ isimli programda görev almış ve başarılı performansıyla büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştur.
Tiyatro ve dizi oyunculuğunun yanı sıra tiyatro oyunu yönetmenliği de yapan başarılı oyuncu Şimdilerde Star Tv ‘nin en çok seyredilen “İşler Güçler’’ isimli dizide “Salih’’ karakterini başarıyla canlandırmaktadır.
Rol Aldığı Oyunlar

1998 DTCF Tiyatro Bölümü’nde Prof.Dr.Nurhan Karadağ’ın yönettiği Cumhuriyete Selam
1999 Oyunbazlar Tiyatro Topluluğu ile Yetiş İbiş Yetiş
1999 Burak Tamdoğan’ın yönettiği Berthold Brecht’in Demir’in Fiyatı Nedir?
2000 Borges’in öykülerinden uyarlanan Bayan Ana’nın Gemileri
2001 Oyunbazlar Tiyatro Topluluğu ile Bahçıvan
2001 İzmit 4.Uluslararası Tiyatro Fesivali’ne Genç Yazarlar Yönetmenler Projesi dahilinde kendi yazdığı,İkinci Bir Emre Kadar Sokağa Çıkmak Yasaktır adlı oyunla katıldı,aynı oyunda yönetmen olarak çalıştı.

Burak Satıbol Kimdir? ile Benzer Yazılar:

22 Şubat 2014 Saat : 2:21

Burak Satıbol Kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------