Çağatay Ulusoy’un İçerde Dizisi Köstebek Filmine benziyor

Son Güncelleme: 22 Eylül 2016 - 8:25 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Çağatay Ulusoy’un İçerde Dizisi Köstebek Filmine benziyor

Çağatay Ulusoy Leonardo DiCaprioÇağatay Ulusoy’un yeni dizisi İçerde dizisi Leonardo DiCaprio, Jack Nicholson ve Matt Damon oynnadığı 2006 yılı  “Köstebek” filminin konusunu andırıyor.

Çağatay Ulusoy Amerika Los Angeles Santa Monica’da harıl harıl yeni dizisine hazırlanıyor. 30 Ocak Tarihli “Çağatay Ulusoy’un Eylül 2016’daki yeni dizisi netleşiyor!” adlı blog yazımda açıklamıştım.
Ay Yapım’ın bir Hollywood’tan uyarlama bir yapımdan alacağını yazmıştım. Uzun zamandır Çağatay Ulusoy da bu dizi için silah eğitimleri alıyor ve bu diziyi hazırlanıyor.

Son günlerde basına sızan haberlere göre Ay Yapım’ın sır gibi sakladığı dizisinin konusu ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde Ranini Tv konu ile ilgili geniş bir yazısını yayınladı. Eylül ayındaki yeni dizisinde Ulusoy, Polis Teşkilatı Mitte çalışan bir gizli ajanını canlandıracak. Polis teşkilat içindeki ve dışarıdaki köstebekleri bulacak, tabiri yerindeyse kendisi de bir köstebek olacak. Dizi bir Hollywood yapımı olan 2006 Amerikan sinema filmi “The Departed” bilinen adı “Köstebek” ten alıntı.

Bensu soral Çağatay UlusoyYönetmenliğini Martin Scorsese’nin yaptığı filmde, Leonardo DiCaprio, Jack Nicholson ve Matt Damon oynuyorlar. Köstebek, Altın Küre ödüllü bu film ilk vizyona çıktığı (24 Kasım 2006) da en çok izlenenler listesinde birinci sırada yer almıştır. Konusu: Polis teşkilatı Mafyanın egemenliğini son vermek için, Bostan’da büyümüş bir olan genç bir polis memuru Billy Costigan’ı (Leonardo DiCaprio) bir dizi hazırlık aşamasından sonra örgütün içine (Köstebek) olarak sokarlar. Boston sokaklarını çok iyi tanıyan asi bir kişiliğe sahip olan Billy, Polis Akademisini bitirir. İnandırıcı olması için değişik suçlara karışır, hapse girer. İş rozetinin alınmasına kadar varır. Bu görevi polis şefi Oliver Queenan (Martın Sheen) bilmektedir. Bu önemli görevde Billy Costigan’ın (Leonardo) ile Colin Sullivan (Matt Damon) birlikte görev alır. Biri polis teşkilatı, diğeri mafya için çalışır.

 

Bu iki genç polis, teşkilatta görevli Modolyn Madden (Vera Farmiga) aynı kızı severler. Her ikisinin de sonu acı olur. Başarı, hırs ve ölüm.

 

Çağatay Ulusoy, Leonardo DiCaprio’nun canlandırdığı Billy’i canlandıracak. Bize nasıl bir uyarlama yapılacağını bizim senaristimiz karar verecek ve uyarlamasını yapacak.

 

Bu sinema filmini oturup izledim. Çok kanlı, oldukça heyecanlı, bolca tabancaların patladığı bir yapım. Medcezir dizisinde Yaman’ı bolca Orkun’a kafa atışları ile seyretmiştik. Bu dizide yumruklarının yanında, tabancasını konuşturacak.

Delibal’da canlandırdığı Barış Ayaz karakteri olarak çok başarılı olan Çağatay Ulusoy, bu yeni dizisinde canlandıracağı polis karakterinde de, oldukça başarılı olacak tahmin ediyorum. Filmi seyrederken Leonardo DiCaprio ile çok benzer yönleri olduğunu gördüm.

 

Konu geniş, polis teşkilatında iç çekişmeler, uyuşturucu mafyası, kaçakçılar. Dizinin başarısı birazda senaryonun bize olan uyarlamasında olacaktır. Köstebek 2,5 saatlik bir sinema filmi ama, bu dizi en az iki yıl sürebilir. Konu çok geniş ve malzeme bol.

 

Çağatay Ulusoy, geçtiğimiz yıllarda bir dergi için elinde tabanca ve tüfekle poz vermişti. Şimdi o sahneler dizide gerçek oluyor. Ne kadar hızlı silah çektiğini dizide göreceğiz.

 

Yeni dizinin şimdilik hangi kanalda yayınlanacağı belli değil. Ay Yapım’ın bu yeni polisiye dizisinde Çağatay Ulusoy ilk defa aşk dizileri dışında bir karakteri canlandıracak. Adını Feriha Koydum, Medcezir ve sinema filmi Delibal’da oynadığı karakterlerden çok farklı.

 

Şu günlerde ülkemizdeki terör olayları nedeniyle Kahraman Polis ve askerlerimize çok iş düşmektedir. Ben kendi adıma Çağatay Ulusoy’un kahraman gözü kara polislerimizi örnek alarak, çok başarılı olacağını, süper bir iş çıkaracağını kesin gözüyle bakıyorum.

Yeni dizinde Çağatay Ulusoy’a ve tüm Ay Yapım ekibine başarılar diliyorum.

Çağatay Ulusoy’un İçerde Dizisi Köstebek Filmine benziyor ile Benzer Yazılar:

22 Eylül 2016 Saat : 8:25
  GENEL

Çağatay Ulusoy’un İçerde Dizisi Köstebek Filmine benziyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------