CANSUYU HAKKINDA

Son Güncelleme: 26 Mayıs 2012 - 6:53 0 Yorum Yazar:

kütüphane 1Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ilk uluslararası toplantısını yaptı

“Hedefimiz; muhtaç Müslümanlara ulaşmak”

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği; Uluslararası Gençlik Formu tarafından Kocaeli-Maşukiye beldesinde düzenlenen 2. Uluslararası Müslüman Gençler Kültürel İşbirliği Konferansı’na katılarak ilk uluslararası toplantısını gerçekleştirdi. Savaş, kriz ve açlık tehlikelerinin yaşandığı ülkeleri temsilen konferansa katılmış bulunan ülke temsilcileriyle bir araya gelen Cansuyu Genel Başkanı Mustafa Köylü, bilgi alış-verişinde bulundu. Hedeflerini açıklayan Köylü, “Dünyanın neresinde ve ne sebeple olursa olsun her Müslümana ulaşmayı hedef edindik” dedi.

Toplantıya Pakistan, Hindistan, Keşmir, Srilanka, Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan, Doğu Türkistan, Bosna, Kosova, Somali, Etiyopya, Mali, Fildişi Sahili, Senegal, Nijer, Burkina Faso, Benin ve Gana gibi ülkelerinden gelen sivil toplum örgütü temsilcileri iştirak ederken, toplantının başkanlığını Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü yaptı. Katılan delegasyonu Cansuyu hakkında bilgilendiren Başkan Köylü, kısa süre önce kurulmuş olmalarına rağmen dünyanın pek çok yerine yardım gönderdiklerini ve göndermeye devam ettiklerini bildirdi. Yaptıkları faaliyetleri anlatan Köylü, toplantıya katılan ülke temsilcilerini dinleyerek ülkelerinde yaşanan sorunlar hakkında geniş bilgi aldı. Bu bilgilerin yeni dönemde yapılacak yardım çalışmalarında uygulanacak yöntemin şekillenmesinde önemli rol oynayacağını söyleyen Köylü, dünyanın neresinde olursa olsun yardıma muhtaç her Müslümana ulaşmayı hedef edindiklerini dile getirerek, “Dünyanın neresinde ve ne sebeple olursa olsun her Müslümana ulaşmayı hedef edindik” diye konuştu.

Delegelerin anlattıklarından ortak noktanın sadece açlık giderme, karın doyurma türünden yardım talebi olmadığını tespit ettiklerini belirten Mustafa Köylü, sadece gıda yardımı değil aynı zamanda insanların yardıma muhtaç durumdan kurtulup, üreten, en azından kimseye muhtaç olmadan kendi ve ailelerinin geçimlerini sağlayabilecek duruma getirmemiz gerektiğini vurguladı. Sorunlu bölgelerde yerel yardım organizasyonlarının canlandırılması ve insanların ekonomik yönden güçlendirilmesi gerektiğini dile getiren Köylü, yeni çalışma döneminde bu konuda da gelişme kaydedeceklerine inandığını söyledi. Yapılan yardımların bazı sorunların da ortadan kaldırılmasına yardımcı olması gerektiğini kaydeden Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, bu konuya da büyük önem verdiklerini bildirdi.

CANSUYU HAKKINDA ile Benzer Yazılar:

26 Mayıs 2012 Saat : 6:53
  GENEL

CANSUYU HAKKINDA Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------