Çocuklara sevgi diliyle yaklaşın

Son Güncelleme: 9 Mayıs 2012 - 12:39 0 Yorum Yazar:

baybulÇocuk Gelişimi ve Uzmanı Psikolog Emel Baygöl, çocuklara sevgi diliyle yaklaşılması gerektiğini söyledi.

Mudanya Gelişim Atölyesi Kreş Anaokulu ve Gündüz Bakımevi Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde ‘Çocuklarla İletişim’ konulu konferans düzenledi. Anne ve babalara uyarılarda bulunan Psikolog Baygöl, çocukları yorum yapmadan ve önyargısız dinlenmesini istedi.

Çocukla konuşurken sevgi dilini kullanmak gerektiğini anlatan Baygöl, şöyle konuştu: “Sevgi dilini kullanmazsanız, onlar sizlerle çok rahat iletişim kuramaz. Eğer sizlere bir şey söyleyeceklerse arkadaşlarıyla, yaşadıklarıyla, hayatla ilgili bir davranış ve durum bildireceklerse, siz onlara karşı yorum yapıp sevgi dili kullanmazsanız eğer o zaman size karşı korkuları oluşur. Birikmiş ve öğrenilmiş korkular çocuklarınızı n içe dönük ve güvensiz olmasına sebep olur. Sevgi ile yaklaşıp onları yorum yapmadan dinleyin. Onları ön yargılı olmadan dinleyin. Her durumda sevginizi onlara belli edin. Anne ve babalar ‘sen iyi not getirdiğin için değil her zaman benim evladımsın’ demesi gerek. Her durumda çocuğunuzun arkasında olduğunuzu belirtin.”

Konferans sonunda Gelişim Atölyesi Kreş Anaokulu ve Gündüz Bakım Evi Kurucu ve sahipleri Tülay Alpay ve Ceyda Aykoç, konuk konuşmacıya katkılarından dolayı çiçek ve plaket verdi.

Çocuklara sevgi diliyle yaklaşın ile Benzer Yazılar:

9 Mayıs 2012 Saat : 12:39

Çocuklara sevgi diliyle yaklaşın Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------