Dev ödül usta oyuncuya gitti!

Son Güncelleme: 9 Kasım 2015 - 7:36 0 Yorum Yazar:

serdar gökhan süleyman şah2015 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri sahiplerini buldu. Diriliş Ertuğrul dizisindeki rolüyle öne çıkan Serdar Gökhan da ödüle layık görüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığının değme sene saygınlık ödülü şekilde verdiği Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’ne, 2015 senesinde Mehmet Özbek, Serdar Gökhan, Prof. Dr. Hakkı Acun ile Ötüken Neşriyat A.Ş. müstahak görüldü.
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Bakanlık bürokratları ve Dışişleri Bakanlığı mümessili ile akademisyenlerden oluşan yorum kurulunca belirlenen Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nin malikleri bu sene Türk Halk Müziği yorumcusu ve halkbilimci Mehmet Özbek, beyaz perde sanatçısı Serdar Gökhan ile zanaat tarihçisi ve öğretim üyesi Prof. Dr. Hakkı Acun olacak.

Başbakan Davutoğlu, “Diriliş” dizisinin setini görüşme etmişti.

Komisyon kabilinden ödüle müstahak tanıdık Ötüken Neşriyat A.Ş. ise iri ödülü ekin zanaat alanındaki pedagojik çalışmalarıyla alacak.
Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri, ekin zanaat dalında millî ve arsıulusal kurda muvaffakiyet sahibi adların pedagojik emekleri ve üretimlerini desteklemek, ekin zanaat hayatına lisan donanması ortamında işlev verici kişi, topluluk, kuruluşları isteklendirme ve ölçüm buyurmak kadar dağıtılıyor.

Konuyla ait izah özne Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, ödüle müstahak tanıdık ad ve kurumların seçici kurullar kabilinden itinayla belirleme edildiğini belirterek: “Ödüllere müstahak tanıdık ad ve büyüklenme öz sahalarında değme ayrışık takdire müstahak hizmetleriyle kültürümüze iz bırakacak asar armağan etmişlerdir. Biz de onların tinsel şahsiyetlerinin büyüklük adına kayda geçmesi arzusuyla hakeza ortak faaliyette bulunuyoruz. Hepsini değişik kutlama ediyor, ekin hayatımızdaki dışarı hizmetleri zımnında şükran duyguları ortamında teşekkürname ediyorum” dedi.

“2014 Yılı mükafat Töreni Topkapı Sarayı’nda”
Kültür ve Turizm Bakanlığının 2014 yılı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri ise Topkapı Sarayı’nda sahiplerini buluyor.
2014 Yılı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’ni temaşa sanatçısı Gönül ideal Özcan, edebiyatçı, ozan ve edip Beşir Ayvazoğlu, ağıtçı Celal Yılmaz ve Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfı alacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’nun katılımıyla Topkapı Sarayı Zülüflü Baltacılar Koğuşu’nda 3 Kasım zaman 14.00’da ikram edilecek ödüller ekin zanaat dünyasının ehemmiyetli isimlerini buluşturacak.
Kaynak: HABER7.COM

Dev ödül usta oyuncuya gitti! ile Benzer Yazılar:

9 Kasım 2015 Saat : 7:36
  GENEL

Dev ödül usta oyuncuya gitti! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------