Didem Balçın: Gerçek Osmanlı kadını oldum

Son Güncelleme: 7 Mart 2015 - 12:36 0 Yorum Yazar:

Didem Balçın Diriliş ErtuğrulDiriliş: Ertuğrul’da dizisinde Ertuğrul’un ağabeyi Gündoğdu’nun eşi Selcan Hatun’u oynayan Didem Balçın, “Ata binmeyi kılıç kuşanmayı zorlu eğitimlerle öğrendik. Birbirinden güzel el emeği göz nuru kostümlerle tam bir Osmanlı kadını oldum” diye konuştu.
Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunu anlatan Diriliş:Ertuğrul dizisinde Ertuğrul’un ağabeyi Gündoğdu’nun eşi Selcan Hatun’u oynayan Didem Balçın’a rolünü sorduk…

– Bize rolünüzü anlatır mısınız?

Bir bey kızı olan Selcan Hatun’u oynuyorum. Dönemin iktidar hırsını ve mücadelesini yansıtan, eşinin bey olması için varını yoğunu ortaya koyan ilginç bir karakter. Zaten her şey kadının başı altından çıkmaz mı?

– Negatif bir karakter midir Selcan Hatun?

Klişe bir kötü karakter değil Selcan Hatun. Dönemine göre değerlendirdiğimizde ortam bunu gerektiriyor. Sonuçta büyük bir mücadele var.

– O dönem için giydiğiniz kostümleri yorumlar mısınız?

Duygularımı anlatmam çok zor. Gerçekten inanılmaz. Çok özenle hazırlanmış kostümlerimiz. Fabrikasyon değil tek tek elle işlenmiş, el emeği göz nuru var. Serdar Başbuğ Muhteşem Yüzyıl’ın kostümlerini de yapmıştı. Müthiş diyebilirim. Oyunculuğun en güzel yanı bu işte. İnanın şalvarımızdan takılarımıza kadar özenle ve titizlikle hazırlanıyor.

– Dizide ata binme gibi zorlu sahneler de var…

Ciddi bir eğitim aldım tabii. Çalışmalarım 1 ay kadar sürdü aslında biraz biliyordum at binmeyi ama bu döneme göre binmek farklı. Bu dönemde hafif süratli gitmiyorlar dört nala gidiyorlar ya da kalk otur yapmıyorlar bu döneme göre inme binme çalıştık ok atmak için ayrıca eğitim aldık. Ön hazırlık en güzel kısmıydı bunlar bir oyuncu için o kadar güzel şeyler diyebilirim.

Selcan Hatun rolü benim de dirilişim oldu

Şu an kariyerimde olgunlaşma dönemini yaşıyorum. Diriliş diyebiliriz. Gelen projeleri kabul ediyorsunuz ilk başta ama sonrasında her şey oturunca seçimleriniz daha farklılaşıyor. Gerçekten benim için bu dönem diriliş diyebiliriz. Taşlar yerine oturuyor. Büyük bir camia gibi görünse de aslında öyle değil. Mesela yönetmenimiz Metin Günay ile 8 yıl önce çalışmışız geçmişe dönüp bakıyorum şimdi anlıyorum olgunlaştığımı şimdi tadını çıkarmaya başladım aslında. Şimdi farkına varıyorum oyuncuyum oynuyorum istediğimi yapıyorum. Allah bana böyle bir yetenek verdiyse bunu değerlendirmek kullanmak gerektiğini düşünüyorum.star

Didem Balçın: Gerçek Osmanlı kadını oldum ile Benzer Yazılar:

7 Mart 2015 Saat : 12:36
  GENEL

Didem Balçın: Gerçek Osmanlı kadını oldum Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------