Diriliş Ertuğrul İznik 685. Yıl fetih töreninde

Son Güncelleme: 4 Mart 2016 - 7:08 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Diriliş Ertuğrul İznik 685. Yıl fetih töreninde

iznik dirilişTRT ekranlarının sevilerek izlenen ve merakla fragmanları beklenen dizisi Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncuları Bursa’nın İznik ilçesinin 685. Yıl fetih törenlerine katıldı. Kutlamalarda yeniden canlandırılan fetih, renkli görüntülere sahne oldu.
İznik’in Osmanlı Devleti tarafından fethinin bu yıl 685. yılı. Tören tarihi Yenişehir kapıdan Orhan Gazi’nin şehre girişi canlandırılarak başladı. Fetih kutlamalarında ise Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncuları oldukça büyük ilgi gördü. Diriliş Ertuğrul dizisinde İbn-i Arabi karakterini canlandıran Osman Soykut ile Abdurrahman karakterini canlandıran Celal Al, kutlamalara damga vuran isimler oldu.

Mehter takımı ile birlikte at üzerinde Orhan Gazi ve askerlerinin Yenişehir kapıdan girişinin canlandırıldığı kortej, belediye binası önüne kadar yürüdü. Korteje İznik kaymakamı Ali Hamza Pehlivanoğlu, Belediye Başkanı Osman Sargın, Büyükşehir Belediye Bşkanı Recep Altepe, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile askeri ve mülk erkan ve çok sayıda İznikli katıldı.

Diriliş Ertuğrul İznik 685. Yıl fetih töreninde ile Benzer Yazılar:

4 Mart 2016 Saat : 7:08
  GENEL

Diriliş Ertuğrul İznik 685. Yıl fetih töreninde Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------