Diriliş Ertuğrul’da mezhep mesajı

Son Güncelleme: 11 Mart 2016 - 8:48 0 Yorum Yazar:

diriliş ertuğrul ibn-i arab,TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş “Ertuğrul” önceki akşam yayınlanan 49.bölümüyle de reytingleri zirvede kapatırken sosyal medyada da #KirliOyun hastagi ile Türkiye gündeminde saatlerce birinci kalmayı başardı.

İbn-i Arabi’den mezhep kavgası mesajı

TRT 1 ekranlarının fenomen dizisi Diriliş “Ertuğrul” da bu hafta İbn-i Arabi hazretlerinin Geyikli’ye insan olmanın ayrıcalıklarını anlattığı sahne geceye damgasını vurdu. Geyikli’nin “İnsan kimdir efendim” sorusuna “Allah’ın yeryüzündeki mührüdür” diye cevap veren İbn-i Arabî hazretleri replikleri geceye damgasını vurdu.

Dizide, İbn-i Arabi Hazretleri’nden mezhep kavgası çıkaranlara ve Müslüman olduğu iddiasında bulunup masum Müslümanların kanını dökenlere de önemli göndermeler vardı.

Yayınlandığı günden buyana reytinglerde birinciliği elinden bırakmayan Diriliş “Ertuğrul” 49.bölümüyle de reytingleri zirvede kapattı. Yayınlandığı ilk bölümünden itibaren reytinglerin zirvesinde yer alan Diriliş “Ertuğrul” dizisi dün akşamki bölümüyle de yine tüm gruplarda birinci olmayı başardı. Diriliş “Ertuğrul” 49.bölümünde AB’de 13.94 ABC1’de 13.59 Total’de 9.93 oranında reyting alarak en yakın rakibini ikiye katladı.

Diriliş Ertuğrul’da mezhep mesajı ile Benzer Yazılar:

11 Mart 2016 Saat : 8:48
  GENEL

Diriliş Ertuğrul’da mezhep mesajı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------