Emin Gümüşkaya Kimdir?

Son Güncelleme: 25 Kasım 2014 - 2:26 0 Yorum Yazar:

Emin Gümüşkaya biyografisiEmin Gümüşkaya 10 Ocak 1948 İstanbul doğumludur. Devlet Konservatuvarı eğitimi almıştır. Goldmine Ajans oyuncusudur.

1981 yılında Bay Alkolü Takdimimdir isimli projeyle dizilerde oyunculuğa başladı. Özellikle Arka Sıradakiler dizisinde canlandırdığı “Müdür” karakteriyle izleyiciden büyük beğeni topladı. En sonra “Çocuklar Duymasın” adlı dizide “Seyyar Tayyar”ı karakteri ile büyük ilgi görmüştür.

Çocuklar Duymasın isimli dizinin Seyyar Tayyar’ı olarak bilinir. Çok başarılı bir oyunculuk kariyeri vardır. Bazı talihsiz olaylar yaşamıştır: Bursa’da 10 yıl önce gerçekleştirilen ‘Perde Operasyonu’ sonucunda haklarında dava açılan, önce tutuklanıp daha sonra serbest bırakılan eski Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Rahmi Dilligil, eski Bursa Devlet Tiyatrosu Müdürü Emin Gümüşkaya ve İdare Müdür Vekili Hasan Acar ile ilgili karar, Yargıtay tarafından onandı.

YER ALDIĞI PROJELER
Hom/Ofis ,
Sebahat & Melahat ,
Bir Yusuf Masalı ,
Evlilik Okulu Dizisi ,
Seksenler Dizisi ,
Uygun Adım Aşk Dizisi ,
Gece Gündüz Dizisi ,
Yalancı Romantik Dizisi ,
Komedi Türk Dizisi ,
Arka Sıradakiler – 2007 Dizisi ,
Demir Leblebi Dizisi ,
Yaralı Yürek Dizisi ,

Emin Gümüşkaya Kimdir? ile Benzer Yazılar:

25 Kasım 2014 Saat : 2:26

Emin Gümüşkaya Kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------