Emir Benderlioğlu Kimdir?

Son Güncelleme: 23 Aralık 2013 - 12:30 0 Yorum Yazar:

Emir Benderlioğlu biyografisiAtıf Emir Benderlioğlu 28 Ekim 1979 Ankara’da doğdu Ankara Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini bitirdi.Önce Heykel okuyan oyuncu Daha sonra Grafik Bölümüne geçti daha sonra TRT tanıtım koordinatörü olarak çalıştı. Ankara’da arkadaşı Alper Çağlar ile tanıştı ve daha sonra Alper Çağlar’ın yönetiminde:
Bukalemun
4 Saat
Kabakurgu
Camgöz
filmlerinde ve rollerinde oynadı. Camgöz hariç bu filmlerde başrol oynadı. Çağlar’ın filmlerindeki performansıyla beğeni toplayan oyuncu Harika Uygur casting ajansına kaydoldu ve İstanbul’a yerleşti.

Ademin Trenleri adlı filmdeki karakterleden biri olan Bekir karakterini canlandırdı. Daha sonra da Sessiz Fırtına adlı dizide İbrahim karakterini canlandırdı. 2008 yılında da Med Yapım dizisi olan Dedektif Biraderler’de başrol oyuncusu olarak Savaş karakterini canlandırdı. Şimdi ise Kavak Yelleri’nde Mine’nin sevgilisi Burak karakteri ile karşımıza çıkan Emir Benderlioğlu fotoğrafçılıkla da yakından ilgilenmektedir. Animasyon, 3D grafik gibi konulardaki yarışmalarda da ödüller kazanmıştır. Ayrıca yakın zaman önce yakın arkadaşı Işın Karaca, Ferdi Kurtuldu ve Eda Ertürk’le İstanbul Cihangir Akyol sokakta Cafe Benderli isminde bir cafe açmıştır.Ve 2010’un Ocak ayında vizyona girmesi beklenen Deli Dumrul Kurtlar Kuşlar Aleminde adlı komedi filminde Durul karakteri ile karşımıza çıkmıştır.2008’de ise Trt1’de yayınlanan Ayrılık adlı dizide Eytan karakterini canlandırdı.06.07.2010’da ise kendisi gibi oyuncu olan Ceren Şekerci ile evlendi.2010’un Ağustos ayında Fox’ta yayınlanan Keskin Bıçak dizisinde başrol karakterlerinden biri olan Çetin’i canlandırdı.

Emir Benderlioğlu Kimdir? ile Benzer Yazılar:

23 Aralık 2013 Saat : 12:30

Emir Benderlioğlu Kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------