Emniyet kemerine elektronik kontrol

Son Güncelleme: 19 Ekim 2013 - 12:20 0 Yorum Yazar:

Emniyet kemeri 1Trafik kazalarının dönüş yolunda da yürek yakmaması için sürücülerin yağışlı hava şartlarına uygun ve dikkatli araçkullanmaları, hız limitlerine uymaları, takip mesafesini korumaları ve emniyet kemeri takmaları uyarısında bulunuldu. Yetkililer, sürücü ve yolcuların emniyet kemeri kontrollerinde elektronik sistemlerden yararlanacağını kaydetti

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü yetkilileri, bayram tatili dönüşünde sürücülerin hız kurallarına dikkat etmelerini isteyerek, radarla hız denetimlerinin 24 saat kesintisiz sabit veya seyir halinde, çevirme ekipli veya çevirme ekipsiz ve bazı noktalarda arka arkaya yapılacağını bildirdi.

SÜRÜCÜ VE YOLCUNUN EMNİYET KEMERİNE ELEKTRONİK KONTROL

Durdurulan her araçta sürücü ve yolcu emniyet kemerlerinin elektronik sistemlerle kontrol edileceğini vurgulayan yetkililer, tüm resmi ve sivil polis ekiplerinin trafik denetimine katılacağını söylediller.

Denetimlerin, havadan helikopterle, şehirlerarası otobüslerde yolcu olarak görevlendirilen sivil personelle sürdürüleceğini belirten yetkililer,terminallere gelen ve giden bütün otobüslerin, takografları, şoförünün alkoldurumu, taşımacılık yetki belgeleri kontrollünün sürdüğünü kaydettiler.

YAĞIŞA KARŞI DİKKATLİ OLUN!

Kurban Bayramı tatilinin son gülerinde havanın yağışlı olduğunadikkati çeken yetkililer, sürücülere dönüş yolunda ani yağışlara karşı tedbir almaları, yola çıkmadan mutlaka aracın cam suyunu ve silecekleri kontroletmeleri, hız limitlerine uymaları ve takip mesafesini korumaları uyarısında bulundu.

KAZAYA KARŞI BU UYARILARI DİKKATE ALIN!

Kaza nedenlerinin başında hatalı sollama, yorgun, uykusuz ve aşırı hızda araç kullanılmasının geldiğine işaret eden yetkililer, dönüş yolu için sürücülere, yola trafiğin az olduğu saatlerde çıkmalarını, yorgun, uykusuz araçkulanmamalarını, cep telefonuyla konuşmamalarını, trafik işaretlerine uymalarını,ortalama 100 kilometrede bir mola vermelerini, araçtaki tüm yolcuların emniyet kemerlerinin takılı olmasını sağlamalarını tavsiye ettiler.

Emniyet kemerine elektronik kontrol ile Benzer Yazılar:

19 Ekim 2013 Saat : 12:20
  GENEL

Emniyet kemerine elektronik kontrol Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------