Engin, süper bir takım kaptanı

Son Güncelleme: 1 Haziran 2015 - 5:28 0 Yorum Yazar:

Diriliş Ertuğrul, Bamsı BeyrekNurettin Sönmez, TRT1 ‘in fenomen dizisi Diriliş ‘Ertuğrul’un parlayan yıldızlarından… Bamsı Beyrek karakteriyle kısa sürede büyük bir hayran kitlesine sahip olan genç oyuncu AKŞAM Life’a konuştu. Dizideki rol arkadaşı Engin Altan Düzyatan’dan ‘süper bir takım kaptanı’ diye söz eden Sönmez, hakkında bilinmeyenleri anlattı.

– Nurettin Sönmez kimdir, bize kısaca anlatır mısınız?
1978’de dünyaya düşmüştür. Farklı yollarla kim olduğunu arayan bir adamdır.

– Neden oyunculuk?
Bilmiyorum. Muazzam bir adaptasyon yeteneğim vardır. Etrafımı ve kişileri yüksek derecede algılayabiliyor, hissedebiliyorum. Bu özelliklerin kanalize olabileceği en güzel mecralardan birinin aktörlük olduğunu düşünüyorum. Sanırım bu yüzden (gülüyor).

BİR KİTAP YAZMAYI DÜŞÜNÜYORUM

– Oyunculuğa nasıl başladınız?
Etkili, güzel konuşma ve spikerlik kursunda haftada 2 saat drama dersimiz vardı. Doğaçlama ve duygu çalışmaları yapıyorduk. Hocam Yalçın Boratap’ın bende bazı şeyleri fark etmesi ve bana desteğiyle konservatuvar sınavlarına girdim. Mimar Sinan ikinci aşamada kaldım. Ve oyunculuğa başladım (gülüyor).

– Oyunculukla ilgili ders aldınız mı?
Can Gürzap ve Arsen Gürzap’ın, Dialog Oyunculuk Okulu’ndan mezun oldum. Yeditepe Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne girdim ve bölümü bitirmeden ayrıldım. İki sene üst üste Eric Morris ‘method oyunculuğu’ workshoplarına katıldım.

– Oyunculuk dışında iyi de bir yazarsınız. Bloğunuzda yazdığınız yazıları kitap haline getirmeyi düşünüyor musunuz?
Yazar değilim. İçimden gelenleri yayımlama fırsatı buldum sadece. Beklediğimin üstünde ilgi ve beğeni gördüm. Böyle bir talep oluştu. Bu tarz yazılarımı ve bedensel çalışmalarımla ilgili eskizlerimi toparlayacağım bir kitap yazmayı ‘evet’ düşünüyorum.

– Diriliş dizi reytinglerinde hep birinci, bunu neye bağlıyorsunuz?
Bunun birçok nedeni var: Bir tanesi, oyuncuların çekimden aylar önce bir arada yoğun bir şekilde vakit geçirip arkadaş ve kardeş kıvamına gelmesidir. Ki izleyiciye bu samimiyet geçiyor. İkincisi, yapımcımızın ruhu, kalbi ve samimiyetiyle bu projeye ve dizinin hizmet ettiği güzelliklere inanması. Üç, yönetmenimizin usta bir kartal olmasıdır. Ve Engin Altan süper bir takım kaptanı…

– Bamsı Beyrek’in karakteri ile ilgili ne söylemek istersiniz?
Onu çok seviyorum ve çok gülüyorum. Yiğit bir adam. Yürüyen bir kalp gibi; Sevdi mi dibine kadar, savaştı mı dibine kadar…

HAYATIMIN ÇOĞU ORMANDA GEÇTİ

– Dizide at binme ve kılıç kullanma sahnelerinde gerçeğe yakın bir performans sergiliyorsunuz. Bu başarınızı neye borçlusunuz?
Hayatımın çok uzun zamanı dağlarda, ormanda ve adalarda geçti. Her zaman doğayla iç içeyim. Bu projeden çok daha önce bir ‘’doğa tavrım’’ vardı. At binmek de, savaşmak da bu tavrın sergilendiği iki büyük yoldur. Eğer bu izleyiciye iyi bir şekilde yansıyorsa, ne mutlu bana. (gülüyor).

– Role nasıl hazırlanıyorsunuz?
Role hazırlanmıyorum. Bir ‘’Bamsı Beyrek’’ kıyafeti oluştu; Çekim anında o kıyafetin içine giriyorum.

– Bamsı Beyrek karakteri bir fenomen oldu. Bir sürü hayranınız var. Hayranlarınızla iletişiminiz nasıl?
Dışarıda karşılaştığımızda oturup sohbet ediyoruz, sarılıyoruz (gülüyor). Aynı zamanda web sitem üzerinden fırsat buldukça yazışmalar yapıyoruz.

– Uzak doğu sporlarıyla ilgilendiğinizi duyduk. Nereden geliyor merak?
20’li yaşların başında adam dövmek için başladım (gülüyor). Yumruk ve tekme atma teknikleri üzerine yoğunlaşırken anatominin ahengini fark etmeye başladım ve bu farkındalık başka bir aşka dönüştü. Adam dövme isteği sığ duygular olarak geride kaldı. İnsan olmanın mucizesi beni bu sanata ilgili yaptı.

Engin, süper bir takım kaptanı ile Benzer Yazılar:

1 Haziran 2015 Saat : 5:28
  DİZİ

Engin, süper bir takım kaptanı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------