Akif, ölüm yıldönümünde Unutulmadı

Mehmet Akif Ersoy’un Ölüm YıldönümüBaşakşehir Belediyesi, İstiklal Marşı’mızın şairi, büyük mütefekkir Mehmet Akif Ersoy’u özel bir programla yad etti.

Vefatının 78. yılında düzenlenen özel programda Mehmet Akif Ersoy, fikirleri ve edebi kimliği ile anlatıldı. Sanatçı Uğur Işılak geceye özel bir konser verdi.

29 Aralık 2014
bosluk

Mavi Marmara ve Başakşehir Şehitleri Unutulmadı

Mavi Marmara 1Başakşehir’den Mavi Marmara şehidine vefa; Başakşehir Belediyesi, İsrail askerleri tarafından Mavi Marmara gemisine yapılan saldırı sonucunda şehit edilen Cevdet Kılıçlar ve Necdet Yıldırım’ı unutmadı.

Mavi Marmara şehitleri Cevdet Kılıçlar ve Necdet Yıldırım Cevdet Kılıçlar Bilgievi öğrencileri tarafından anıldı. Anma programına, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, şehit yakınları, sevenleri ve Bilgievi öğrencileri katıldı.

11 Haziran 2013
bosluk

Şehitler Gecesi Anma Programı Malatya

şehitler gecesi 5Malatya Ramazan Keskin Hocamız eşliğinde Şehitler Gecesi Anma Programı düzenlendi

20 Şubat 2013
bosluk

Mehmet Akif Ersoy Tiyatro Sahnesinde

tiyatro 12Başakşehir Belediyesi İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 76. yıldönümünde düzenlenen “Safahad” tiyatro oyunuyla yad etti.

31 Aralık 2012
bosluk

Başakşehir Belediyesi’nden Mevlana’yı anma töreni

basakşehir belediyesi mevlanaBaşakşehir Belediyesi, ölümünün 739. Yılında Mevlana’yı andı. Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe farklı dinlerin temsilcileri de katıldı.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal anma töreninde yaptığı konuşmada, Anadolu’da bütün dinlerin kardeşçe, hoşgörüyle ve sevgiyle yaşandığını belirtti. Programa katılan Santa Maria Draperis Kilisesi Papazı Fv. Gwenole Jeusset, “Kardeşlik ve dostluk fikirleri her iki dinde de ortaktır.

24 Aralık 2012
bosluk

Barış Manço Tuzla’da anıldı

Barış Manço 1Barış Manço, ölümünün 13. yıldönümünde Tuzla’daki kendi adını taşıyan ilköğretim okulunda düzenlenen törende anıldı.
Tuzla Barış Manço İlköğretim Okulu’nda düzenlenen anma toplantısına Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla ve sanatçı Barış Manço’nun oğlu Doğukan Manço da katıldı.

23 Ağustos 2012
bosluk

Malcolm X Rahmet ile anılıyor

malcolm x 520. yy’ ikinci yarısından itibaren ABD’de siyahilerin  İslam’a girmeleri ve özgürlük mücadelelerinde kilit rol oynayan Malcolm X, bundan tam 46 yıl önce düzenlenen bir suikastle şehit edildi.

22 Ağustos 2012
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------