TOKİ, proje ve arsa olmadan ihaleye çıkıyor

Etiketler: ,,

TokiTOKİ; arsa temin edilmeden, mülkiyet, kamulaştırma ve imar işlemleri tamamlanmadan konut yapımı için ihaleye çıkınca; projelerin uygulanma aşamasında ortaya çıkan imar problemleri ve mülkiyet sorunları nedeniyle hak sahiplerine konutları geç teslim etmeye başladı.

25 Kasım 2014
bosluk

Yenibosna’daki Sorunlu Arsaya 440 milyon TL

Yenibosna'da Sorunlu Arsaİstanbul Yenibosna’daki TUSKON’un hukuka aykırı dediği 36 dönüm arsanın ihalesini 440 milyon teklif sunan Baş Yapı ve Doğa Şehircilik kazandı.

7 Kasım 2014
bosluk

Yenibosna arsası kat karşılığı satılık

BaybulSözcü’den İsmail Şahin’in haberine göre ancak TOKİ iştiraki Emlak Konut 36 dönümlük arsayı kat karşılığı satışa çıkardı.

İstanbul Bahçelievler Yenibosna ’daki 36 dönüm büyüklüğündeki arsa Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu ’nu (TUSKON) ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ’nın (TOKİ) iştiraki Emlak Konut GYO‘yu karşı karşıya getirdi.

31 Ekim 2014
bosluk

Merter’deki arsaya 245 milyon dolar ödedi!

Etiketler: ,

merter arsa satışı123 bin metrekare büyüklüğe sahip NAKO Merter arsası için şirket 245 milyon dolar ödedi. 185 hak sahibine ait arazi için daha önce Nurol, Mesa, Tahincioğlu, Nef, Dumankaya, Ege Yapı ve Varyap gibi dev inşaat firmaları talip olmuştu.

27 Mayıs 2014
bosluk

Sarıyer arsasına bir ihale daha

sarıyer arsasıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, mülkiyeti Hazine’ye ait İstanbul Sarıyer’deki toplam 158 bin 497 metrekarelik arsası için ikinci kez ihale düzenliyor.

13 Nisan 2014
bosluk

TOKİ, Ataköy sahilindeki söylentileri çürüttü

ataköy sahiliTOKİ, Ataköy sahilindeki arsaları üzerinde konumlandırılan projelere yönelik son günlerde birçok söylenti yayıldı. Gelen açıklama söylentileri çürüttü.

TOKİ’nin Ataköy sahilindeki arsaları üzerinde ihalesi tamamlanan ve çalışmaların başladığı projeler hakkında çeşitli söylentiler hak sahibi firmaları zora sokmaya devam ediyor. Bu söylentiler içinde kıyı kanununun çiğnendiğine, emsallere uyulmadığına, arsadaki tarihi baruthanelerin yıkılacağına dair ithamlarda bulunuluyordu.

26 Ocak 2014
bosluk

Bu Arsa İçin Büyük Kapışma

Etiketler: ,

arsaİstanbul’un merkezinde yer alan 245 dükkanlık Nakliyeciler Sitesi’nin taşınması uzun yıllardır bekleniyor. Kentsel dönüşüm projeleriyle değerlenen Zeytinburnu’ndaki arazi gayrimenkul geliştiren şirketlerin yakın takibinde.

31 Ekim 2013
bosluk

Emlak Konut TOKİ’den arsa aldı

Emlak Konut Genel Müdürü Murat KurumEmlak Konut GYO, İstanbul’da yeni yatırımlar için düğmeye bastı. TOKİ’den Zeytinburnu ve Kartal’da 15 parsel arsayı 747 milyon 267 bin liraya satın alan şirket, yakında ihaleye çıkacak. Genel Müdür Murat Kurum, “Arsalar üzerinde iddialı projeler yapılacak” dedi

27 Nisan 2013
bosluk

2B Arazilerde Rayiç Fiyat Şoku!

Etiketler: ,

arsaKamuoyunda 2B olarak bilinen orman vasfını kaybetmiş arazilerle ilgili çıkarılan yasanın ardından, hak sahiplerinin ödeyeceği miktarlar da ortaya çıkmaya başladı.
Maliye Bakanlığı’nın yaklaşık 1 yıl önce gerçekleştirdiği ön çalışmaya göre 2B’li arazilerin rayiç bedelleri emlak değerlerinin 66 katına bile çıkabiliyor! Örneğin Beykoz Çengeldere Mahallesi’nde emlak değeri en fazla 15 TL olan 2B’li arazinin metrekaresi, bölgenin sanayi alanı olmasından dolayı bin TL’ye ulaşabiliyor.

27 Kasım 2012
bosluk

Emlak Konut, TOKİ Kayabaşı arsalarını 272.6 milyon TL’ye aldı!

Etiketler: ,,

kayabaşıTOKİ mülkiyetinde bulunan Kayabaşı’nda yer alan toplam 244.023,05 metrekare yüzölçümlü ticaret ve konut imarlı 7 adet arsa 272 milyon 695 bin 487 TL’ye Emlak Konut GYO’ya satıldı…

1 Kasım 2012
bosluk
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • >
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------