Elçin Sangu’ya dava açıldı

Elçin Sangur Bir Aşk Hikayesi 3Elçin Sangu’nun eski menajeri Başay Okay çıkan iddialardan sonra suskunluğunu bozdu.
Elçin Sangu’nun eski menajeri Başay Okay, daha önce yaptıkları sözleşmeye uymadığı için ünlü oyuncu hakkında dava açtığını söyledi.

20 Mayıs 2016
bosluk

Yüksel Dum kentsel dönüşüm davasını kazandı!

Yüksel DumYüksel Dum’un evini yıktılar, baraka yaptı. Toprağını kentsel dönüşüme terk etmedi. Dava açtı, kazandı; arazinin değeri 1 milyon TL’ye dayandı.

3 Ocak 2015
bosluk

Zamanında Konutunu alamayan mağdur Davayı kazandı

toki konutTOKİ zamanında teslim edemediği Erzincan – Üzümlü Toplu konut projesi kapsamında açılan davada kira tazminatı ödeyecek.

Dar gelirli vatandaşlara yönelik TOKİ tarafından yapılan Erzincan-Üzümlü Toplu konut projesi taahhüt edildiği gibi zamanında teslim edilmedi.

10 Kasım 2014
bosluk

TOKİ açık artırma satışları nasıl yapılır?

mahkeme kararıMevcut piyasa koşullarında konut sahibi olma imkanı bulunmayan yoksul, alt, dar ve orta gelir gruplarına mensup kimseler TOKİ’nin üretmiş olduğu evlerden hak sahibi olabiliyor.

11 Eylül 2014
bosluk

Toki Davasında Delil Yetersizliği

Toki DavasıİSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı, 17 Aralık’taki ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’nun 3 ayağından biri olan TOKİ soruşturmasını tamamladı. Başsavcılık, işadamları Ali Ağaoğlu, Nazif Zorlu, Mehmet Ali Aydınlar, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar ve eski Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın da aralarında bulunduğu 60 kişi hakkında ‘yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle’ dava açılmamasına karar verdi.

6 Mayıs 2014
bosluk

Tüketici Mahkemeleri, Dava Açma Ücreti Kaldırıldı

davaGümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, 16. Geleneksel Tüketici Ödül Töreni’nde vatandaşa, tüketici mahkemelerinin tamamen ücretsiz olacağının müjdesini verdi.

29 Mart 2013
bosluk

Toki Konutlarından Dairemi zamanında teslim almazsam ne yapmalıyım?

toki mağdurlarıToki Kayaşehir’de bu güne kadar teslim tarihinden önce konutları hak sahiplerine vermiş durumda. Ancak zamanında teslim edilememiş konutlar için ne yapmalıyım? Nasıl davranmalıyım? sonucu ne olur diyorsanız haberimizi okuyunuz.

16 Kasım 2012
bosluk

TOKİ’nin geç teslim zararı 109 milyon TL

toki logoÇevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, TOKİ projelerinde; konutların geç teslim edilmesi veya buna bağlı bazı sebepler ile alıcılar tarafından açılan 21 bin 127 adet tazminat davası bulunduğunu, konut teslimlerindeki gecikmelerden dolayı hak sahiplerine ödenen tutarın ise 109 milyon 195 bin 492,73 TL olduğunu açıkladı.

6 Kasım 2012
bosluk

Ataşehir Belediyesi’nin Emlak Konut’a açtığı davaya red

ataşehir arsaAtaşehir Belediyesi’nin Emlak Konut GYO ve TOKİ’ye, Özak GYO ve İnt-Er Yapı tarafından üstlenilen 5’nci bölge arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi için açtığı tapu iptali ve tescil davası reddedildi

20 Ekim 2012
bosluk

‘İlk kez hükümete dava açacağız’

Esenler kentsel dönüşümüKentsel dönüşüm projesi başlamadan önce 5 bin 500 yurttaşın yaşadığı Sulukule’de yerlerinden edilen Romanlar tarihinde ilk kez, Fatih Belediyesi ile TOKİ’ye tazminat davası açmaya hazırlanıyor.

27 Eylül 2012
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------