Suriyeli selefi şeyhten İsrail TV’sine dostluk açıklaması

İsrail TVYDH- İsrail Kanal 2 Televizyonu’na konuşan Suriyeli selefi şeyhlerden Abdullah Temimi, Suriye’deki Sünnilerin İsrail’e düşman olmadığını söyledi.

30 Ağustos 2012
bosluk

Mahkemeler Youtube’yi Haklı Görüyorlar

youtube logoYoutube’u kapatmak için mahkemeleri koz olarak kullanma devri artık yavaş yavaş bitiyor.
Youtube’a açılan davaların haddi hesabı yok.

23 Ağustos 2012
bosluk

Nintendo oyunu kaybetti!

baybulJapon oyun konsolu üreticisi Nintendo’nun yıllık net karı, güçlü yen ve satışlardaki düşüşün etkisiyle, yüzde 66 düştü.
Kyoto merkezli şirketten yapılan açıklamada, geçen mali yılda 228,6 milyar yen olan net karın, bu yıl 31 Martta biten mali yılda yüzde 66 düşerek 77,6 milyar yen (947 milyon dolar) olduğu bildirildi. Böylece, Nintendo, iki yıl üst üste net karında düşüş yaşamış oldu.

23 Ağustos 2012
bosluk

Dışişleri İsrail Gazetesini Yalanladı

mavi marmara 1Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in Yedioth Ahronot gazetesinde yer alan Mavi Marmara haberini yalanladı. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, Türkiye’nin, Mavi Marmara filosuna düzenlenen saldırı ile bağlantısı olan İsraillilere açtığı davaları askıya aldığına ilişkin iddiaları yalanladı.

23 Ağustos 2012
bosluk

Mısır’da Son Durum

baybulHüsnü Mübarek: ‘İstifa etmiyorum’ dedi

Mısır halkına seslenen Hüsnü Mübarek istifa etmeyeceğini söyledi ve medyan okudu.
Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek, dünyada heyecanla beklenen konuşmasında, göstericilerin taleplerini karşılamadı. Söz vermekle yetinen Mübarek, yetkilerini yardımcısı Ömer Süleyman’a devrettiğini ifade etti fakat istifa etmedi ve ülkeyi terk etmeyeceğini söyledi. Mübarek, göstericilerden ‘isimlere takılıp kalmamalarını’ istedi.
22 Ağustos 2012
bosluk

Dünyanın 4.büyük gölü Aral, çölleşiyor

Çöl 1Dünyanın 4. büyük gölü olarak bilinen Aral Gölü, son 50 yılda yüzde 90 küçülerek, yerini suların çekildiği bölümde oluşan, ‘dünyanın en genç çölü’ Aralkum’a bırakıyor.
22 Ağustos 2012
bosluk

Kardavi ‘ölüm fetvası’ verdi

Kardavi 1İslam dünyasının ünlü bilgin ve din adamlarından Yusuf el-Kardavi’nin, Kaddafi’nin öldürülmesi için fetva verdiği bildirildi.

22 Ağustos 2012
bosluk

Malcolm X Rahmet ile anılıyor

malcolm x 520. yy’ ikinci yarısından itibaren ABD’de siyahilerin  İslam’a girmeleri ve özgürlük mücadelelerinde kilit rol oynayan Malcolm X, bundan tam 46 yıl önce düzenlenen bir suikastle şehit edildi.

22 Ağustos 2012
bosluk

İsrail’e Kassam roketi atıldı

kassam 1Gazze Şeridi’nden İsrail’in güneyine Kassam roketleri atıldı.

Gazze Şeridi’nden İsrail’in güneyine Kassam roketleri atıldı.<script İsrail radyosunun haberine göre, sabahın erken saatlerinde atılan Kassam roketi, Eşkol Bölge Konseyi sınırları içine isabet ederken herhangi bir can kaybı ya da maddi hasar meydana gelmedi. Atılan bir başka roketin ise muhtemelen Filistin tarafına düştüğü belirtildi.

22 Ağustos 2012
bosluk

83.Oscar ödülleri verildi

Oscar ödülüAmerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisinin 83. Oscar ödüllerinde en iyi film ödülünü alan ‘Zoraki Kral’, yönetmen ve en iyi erkek oyuncu dahil dört dalda ödül getirdi.
22 Ağustos 2012
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------