Yağlı Güreş Hakkında

Yağlı Güreş 1Yağlı güreş, geleneksel bir Türk sporudur. Güreşçiler vucutlarına yağ sürerek güreştikleri için bu şekilde adlandırılır. Er Meydanı denilen alanlarda yapılır.

25 Temmuz 2017
bosluk

Başakşehir Güreş’e Ambargo Koydu

İBB Başakşehir altyapı güreşçileri 4 ayrı yaş kategorisinde yapılan Grekoromen Güreş İl Şampiyonası’nda, tüm yaş gruplarında takım halinde İstanbul Şampiyonu olarak büyük bir rekora imza attılar.

10 Şubat 2015
bosluk

İmam Hatip Güreş Müsabakasında İstanbul 2.si

Toki Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi, Öğrencilerimiz İmam Hatip Liseleri Arasında Yapılan Güreş Müsabakalarında İstanbul 2.si oldu.

26 Ocak 2015
bosluk

Yeşilçiçek anısına Güreş Turnuvası düzenlendi

Başakşehir İkitelli Spor KompleksiBaşakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir Güreş Derneği kurucusu Merhum Muhittin Yeşilçiçek’in anısına düzenlenen Minik ve Yıldızlar Güreş Turnuvası ve ödül törenine katıldı. Dereceye giren sporcular madalyalarını Başkan Uysal’ın elinden aldı.

15 Aralık 2014
bosluk

Başakşehir Güreş Derneği Millileri Karşıladı

 Başakşehir Güreş DerneğiBaşakşehir Güreş Derneği Yıldız Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımımız için karşılama töreni düzenledi.

Türk Güreşi için gece gündüz mesai harcayan Başakşehir Güreş Derneği, Slovakya’da gerçekleştirilen Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonası’nda kazandığı madalyalar ile büyük bir başarının altına imza atan Yıldız Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımımız için karşılama töreni düzenledi.

19 Temmuz 2014
bosluk

Başakşehir’in gururu Güreşçi

Güreş şampiyonasıGüreşe 11 yaşında abisinin zoruyla başlayan milli sporcu Enes Bilal Yeşilçiçek, Bulgaristan’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’na İBB Başakşehir alt yapısından giden ilk isim oldu.

Grekoromen 85 kiloda güreşen Enes Bilal Yeşilçiçek, Başakşehir’den Avrupa Şampiyonasına İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başakşehir alt yapısından giden ilk isim oldu.

20 Mayıs 2014
bosluk

Grekoromen Güreş Turnuvası Ödülleri Kaymakamdan

Grekoromen Güreş TurnuvasıTürkiye Güreş Federasyonunun düzenlemiş olduğu 32. Uluslararası Vehbi Emre Grekoromen Güreş Turnuvası’nda 130 Kg’da derece giren sporculara ödüllerini Kaymakamımız Sayın Fatih Kocabaş verdi.

6 Şubat 2014
bosluk

Mevlüt Uysal Başakşehir Güreşçileri ziyaret etti

mevlüt uysal 5Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir’de faaliyet gösteren İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü’nün güreş altyapı sporcu ve hocalarını ziyaret etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel, İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu ve Başakşehir Mahalle Muhtarı Fatih Mehmet Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu misafirleri Başakşehir Güreş Derneği Başkanı Muhittin Yeşilçiçek ve yardımcısı Hamdi Demir karşıladı.

20 Ocak 2014
bosluk

Güreş ve Diğer Savaş Sanatları

Yağlı Güreş 1Güreş diğer savaş sanatlarının da birbiriyle bir araya getirildiği karşılaşmalarda önemli bir yer kazanmıştır. Çoğu dövüşçü kendilerini güreşle tanımlamaya veya sanatları arasına güreşi de katmaya başlamıştır.

2 Haziran 2012
bosluk

Ata Sporumuz Güreşin Tarihi

Yağlı Güreş 1Türkler, Büyük Göç’ten önce “Totemizm” akidesinin verdiği hür ve serbest terbiyenin, tabiat güçlerine tapınmanın etkisinde kalarak doğaya, kuvvete tutkun karakteristik özellikleriyle, asırlar boyunca pehlivanlığı baş tacı yapmışlardır.

2 Haziran 2012
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------