Dünyanın tek helal fuarı İstanbul’da

İstanbul Helal Expo fuarı, İslam İşbirliği Teşkilatının desteklediği tek helal fuarı olarak kabul edildi.

9 Şubat 2017
bosluk

Et ve Süt kurumu’nun domuz eti ithalatı doğru mu?

Resmi gazetede yayımlanan tebliğiyle Et ve Süt kurumu’na Moldova Cumhuriyeti’nden 500 ton domuz eti ithal etme yetkisi verildi.

13 Ocak 2017
bosluk

Nutella kanser iddiaları nedeniyle raflardan iniyor

baybulAvrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA), ünlü çikolata-fındık ezmesi Nutella’nın içerisinde yer alan palmiye yağının kanserojen olduğunu açıkladı.

13 Ocak 2017
bosluk

ArenaPark Organik pazarı

organik pazar arenaparkArenaPark’ta, 13 Nisan’dan buyana her pazar organik pazar kuruluyor. Sağlıklı beslenmek isteyenlerin büyük ilgi gösterdiği organik pazar sayesinde ArenaPark’ın ziyaretçi sayısı yüzde 30, cirosu ise yüzde 14 arttı.

27 Mayıs 2014
bosluk

At, eşek domuz eti yediren 11 firma teşhir edildi

domuz etiGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, gıdada taklit ve tağşiş yoluyla ürünlerinde at, eşek ve domuz eti yediren 11 firmayı teşhir etti. Firmalar arasında ürününe tavuk eti karıştıran ünlü marka da var!

8 Nisan 2014
bosluk

Artık gıda etiketlerinde “domuz” ve “alkol” gizlenemeyecek

tüketici marketGıdada hileli ürünleri önlemek amacıyla etiket yönetmeliğinde düzenlemeye gidiliyor. Yönetmeliğe göre ürünün etiketinde alkol ve domuz eti ibaresi büyük puntolarla yazılacak. Vatandaşın kafasını karıştıran domuz eti olmasa bile yağı ve kılından üretilen ve bazı harflerle kodlanan katkı maddeleri de açıkça ifşa edilecek.

18 Mart 2013
bosluk

Coca-Cola’nın helal sertifikası alamadı

coca cola 1Helal gıda sertifikalarıyla ilgili konuşan TSE Başkanı Hulusi Şentürk, ‘Bir kola şirketi bize başvurdu, helal gıda sertifikası almak istediğini söyledi. Formülünü istedik, vermedi. Biz de kendisine ‘helal belgesi’ düzenleyemedik.
22 Şubat 2013
bosluk

TESK: Kapısına ‘Helal sertifikası’ asanın müşterisi çok oluyor

Helal sertifikası logoGıdada ‘Helal’ sertifikasını tercin eden tüketiciler, bu belgeye sahip işyerlerini ihya ediyor. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, gıda ürünleri satan lokanta, market gibi yerlerin helal belgesi almasının satışları artırdığını söyledi. Palandöken, lokantaların ‘Helal’ sertifikası almasında Körfez bölgesinden gelen turistlerin de etkili olduğunu kaydetti.

22 Şubat 2013
bosluk

Bu ürünlere dikkat!

ürünlere dikkatUluslararası bir çok firmanın ürünlerinde hayvansal madde kullandıkları ortaya çıktı. Ürünlerinde renklendirici olarak böcek kullandığı bilinen Coca Cola’dan sonra Starbuck’ın da aynı yöntemle üretim yaptığı anlaşılmıştı. Ürünlerinde renklendirici olarak Karmin kullanan en dikkat çekici firma ise Ülker!
26 Kasım 2012
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------