Java Network Programlama Dili

PythonGenellikle network programlama denilince Uluslararası Standart Organizasyonu (ISO)’nun açık sistemler için ortaya koyduğu iletişim katmanlarından oturum katmanı (session layer) üzerinde duran uygulamalar akla gelir.

12 Haziran 2017
bosluk

Adil Kullanım Kotası kalkıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Adil Kullanım Kotasının 2018 yılında tamamen kaldırılacağını açıkladı.

1 Ocak 2017
bosluk

İnternet Cep telefonunda neden yavaş?

internet hızıGiderek daha fazla insan mobil cihazlarda reklam engelleme yazılımı kullanıyor. Peki mobilde reklam sistemi nasıl çalışıyor? Bu yazılımlar reklamları engellemekte ve mobil interneti hızlandırmakta ne kadar etkili?

Reklam engelleme yazılımlarıyla mücadele kızışıyor. Alman Bild gazetesi‚ reklam engelleme yazılımı kullanan okuyucularının haberlere ulaşımını engelleyeceğini duyurdu.

9 Kasım 2015
bosluk

NETCONF Network Programlama

PythonBu belgede tanımlanan Ağ Yapılandırma Protokolü (NETCONF) Yüklemek, değiştirmek ve silmek için mekanizmalar sağlar.

12 Haziran 2015
bosluk

Python Network Programlama

PythonPython, ağ hizmetlerine iki erişim seviyesi sağlar. Düşük seviyede, alttaki işletim sisteminde temel yuva desteğine erişebilirsiniz; bu da, işlemcileri ve sunucuları hem bağlantı yönelimli hem de bağlantısız protokoller için uygulamanıza izin verir.

12 Ocak 2015
bosluk

Konut satışında internet dönemi

EmlakTürkiye’de 2008 ile 2014’ün ilk yarısında 4 milyon 156 bin adet konut satıldı.

Gayrımenkul Sektörünün İnternet İletişiminde Uzman Nihan Urel, 2014’ün ilk yarısında konut alım satımında el değiştiren rakamın yaklaşık 4 milyar lira olduğunu söyledi.

22 Kasım 2014
bosluk

2014’te İnternet Uçacak

internet 1Türk Telekom (TT), ABD’li içerik dağıtım ağı ve bulut altyapı servis sağlayıcısı Akamai ile yaptığı anlaşmayla Türkiye’de internet hızını iki katına çıkarıyor. İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen toplantıyla lanse edilen işbirliği, özellikle sosyal medya ve video servislerini hızlandıracak.

9 Kasım 2013
bosluk

Hacker’ların yeni gözdesi; Otomobil ve evler

oto hackerİnternet bağlantısı artan konut ve otomobiller, hacker’ların yeni hedefi oldu

Twitter’ın güvenlik araştırmacısı Charlie Miller ve IOActive’den güvenlik uzmanı Chris Valasek, DefCon bilgisayar güvenliği konferansında otomobillerin bu şekilde kontrolünün ele geçirebileceğini uygulamalı olarak gösterdi.

14 Ağustos 2013
bosluk

İnternetinize şifre koymayı unutmayın

internet kullanıcısıDevletin önemli bir kurumunda bölge müdürü olarak görev yapan M.D. kablosuz internet modemine şifre koymadı. Başka bir şahıs söz konusu modemi internet için kullandı, çocuklarla cinsel içerikli sohbetler yaptı, Hakkında ‘çocuk pornografisi’ suçlamasıyla dava açılan M.D., işinden oldu, yaşadığı şehri terk etmek zorunda kaldı.

29 Mart 2013
bosluk

Konut kurduran simülasyon

konut simülasyonİnternet tabanlı konut üretim simülasyonunda kendi konutunuzu inşa ediyorsunuz.

Simülasyonu geliştiren E-Veri Firması Pazarlama Müdürü Ferhat Balaban, stratejik bir kaynak toplama oyunu olan 9DollarsHome’da oyuncuların konut üretiminin temel girdileriyle en hızlı ve ekonomik konutu inşa etmeye çalışacaklarını söyledi. Balaban, “Oyuncular sanal olarak konut üretecekler ama sonunda minimum maliyetle maksimum kalitede konut inşa eden yarışmacı ödül kazanacak” dedi.

22 Şubat 2013
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------