Bir Fasık Size Haber Getirdiğinde…

Cuma MesajıEy inananlar! Size fasık (yoldan çıkmış) bir adam bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeyerek bir topluluğa karşı kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz

20 Haziran 2014
bosluk

İslam Ülkeleri STK Temsilcileri Başakşehir’de

stkOrtadoğu İslam ülkelerinden Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve diplomatlardan oluşan bir heyet belediye çalışmaları hakkında bilgi almak için Başakşehir Belediyesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

21 Ocak 2014
bosluk

Beraet Gecesi Neler Olur?

BaybulŞaban ayının ondördüncü gününü onbeşinci gününe bağlayan gece.
Bu gece, değişik adlarla da anılmaktadır:

23 Haziran 2013
bosluk

Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz Başakşehir’de

Şevki Yılmaz Başakşehir'deBaşakşehir Kültür Söyleşileri Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz’ı ağırladı. Şevki Yılmaz “Ümmetin iman kardeşliğine sudan daha çok ihtiyacı var. İman Kardeşliği yerine ırk, din, dil, mezhep kardeşliğini koyanlar dünyayı mutsuzluklara ve savaşlara sürüklemiştir” dedi.

21 Mart 2013
bosluk

‘Huzur Sokağı’ nerede?

Ekrem Kızıltaş 18 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadın meselesine yüzeysel olarak yaklaşıp, konuyu senede bir güne sıkıştırma ve bir sonraki seneye kadar hasıraltı etme meraklıları açısından olduğu gibi, ticari kaygıları ağır basanlarca da verimli bir gün olarak kabul edilir.

11 Mart 2013
bosluk

Medine Dönemi Ve Hz. Muhammed Semineri

Mehmet Emin Ay seminerBaşakşehir Belediyesi, Kasım ayı kültür-sanat etkinliklerinde, ulusal ve uluslararası akademik çalışmaları ve din eğitimi konularındaki eserleriyle tanınan Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’ı konuk etti. Konferansta Prof. Dr. Ay’ın; Hz Muhammed (SAV) ile Medine’de gerçekleştirilen ‘50 Maddelik Medine Anayasası, ilk nüfus sayımı, ilk mabed ve ilk okul’ açıklamaları büyük ilgi gördü.

28 Kasım 2012
bosluk

İslam Dışındaki Dinlerin Geçerliliği Neden Kalktı?

kütüphane 1İslam Dini nedir? İslâm dîni, Allah’ın, son peygamberi Hz. Muhammed (asm) vasıtasıyla bütün insanlara gönderdiği en son ve en mükemmel dindir.

25 Ağustos 2012
bosluk

İstanbul’da kaç sahabe kabri var?

sahabe mezarıEvliya Çelebi, Seyahatnamesinde kırk elli bin sahabe ve fetih şehidinden bahseder. Acaba gerçek ne?!

22 Ağustos 2012
bosluk

Nikah varken üstüne NİKAH OLUR MU?

kütüphane 1Mehmet Paksu sorularınızı cevaplıyor

Bir sene kadar biriyle nişanlı kaldım.

21 Ağustos 2012
bosluk

ALÂK SÛRESİ Hakkında

kuranALÂK SÛRESİ
Mekke döneminde inmiştir. 19 âyettir. Sûre, adını ikinci âyette geçen “alak” kelimesinden almıştır.

21 Ağustos 2012
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------