‘Riskli bölgeler yeşil alan olacak’

kadir topbaş 3Deprem riski taşıyan alanların üçüncü havalimanının bulunduğu bölgelerde yeni yerleşim alanlarına taşınacağını söyleyen Topbaş, “Riskli bölgelerin en az yüzde 50’si yeşil alana dönüştürülecek” dedi

20 Haziran 2014
bosluk

KAYAŞEHİR’in deprem riski nedir?

Kayabaşı uyduÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul’da kurulacak Yenişehir Rezerv Yapı Alan içinde kalan 24 bin 475 hektarlık alanın mikro bölgeleme etüd çalışmalarını tamamlayarak raporlarını hazırladı.

*Bakanlık, Başakşehir, Hadımköy, Arnavutköy ve Küçükçekmece’yi de kapsayan alanda olası afet tehlikelerini ve zeminin mühendislik parametlerini belirleyerek yerleşime uygunluk değerlendirmesini yaptı. Mekânsal

29 Mayıs 2014
bosluk

Deprem bilançosu: 266 yaralı

marmara depremiTürkiye’nin Batı’sını sallayan ve 40 saniye süren 6,5 şiddetindeki depremde panikten dolayı biri ağır 266 kişi yaralandı.
Marmara, Akdeniz ve Ege Bölgesi saat 12.26’da şiddetli depremle sallandı. Deprem Bolu’dan Edirne’ye, İstanbul’dan İzmir’e, Çanakkale’den Eskişehir’e kadar geniş bir alanda hissedildi.

26 Mayıs 2014
bosluk

İstanbul’un Sığınma Alanları Ne Halde?

Sığınma Alanlarıİstanbul’da depremden sonra vatandaşların sığınma alanı olarak belirlenen bütün parsellerde bugün alışveriş merkezleri ve lüks konutlar yapıldı.
Taraf ’ın dünkü haberi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2001 yılında hazırladığı İstanbul’un Acil Eylem Planı’na dayanıyordu.

17 Ağustos 2013
bosluk

Japon deprem uzmanlarından Marmara uyarısı

deprem 1Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Afet Yönetim Uzmanı Fumio Kaneko, önümüzdeki birkaç yıl içinde Marmara Denizi’nde 7-7.5 büyüklüğünde bir deprem olmasını beklediklerini söyledi.

7 Mart 2013
bosluk

İstanbul’da deprem: Deprem Kayaşehir’de hissedildi

deprem 1İstanbul’da deprem; deprem kayaşehir’de de hissedilen bir deprem yaşandı. Deprem nedeniyle vatandaşlar panik yaşadı. Camlara koşan konut sakinleri ne yapacaklarını bilemez oldular.

8 Ocak 2013
bosluk

İstanbul’daki Deprem Kayaşehir’de de Hissedildi

deprem 1Merkez üssü Büyükçekmece olan 3.8 büyüklüğündeki deprem başta başakşehir, Kayaşehir olmak üzere çevre illerde de hissedildi.
Saat 11.17’deki depremin derinliğinin 6.98 kilometre olduğu açıklandı.

27 Kasım 2012
bosluk

İstanbul’un ilk yıkılacak 18 ilçesi!

şantiye 4Yasa meclis inceleme komisyonunda çok yakında meclise sunulacak ve onay çıkması halinde dönüşüm başlayacak. İstanbul’da ilk yıkılacak 18 ilçe ve yapılan çalışmalar ise şöyle

26 Kasım 2012
bosluk

Yıkım konusunda zorlayıcı olacağız

kadir topbaş açıkladı‘Deprem riskini İstanbul için kesinlikle bir fırsata dönüştürmek zorundayız. Tarihi sorumluluğumuz var. Bu konuda kararlıyız.’
Bu sözler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın.
İşinin zor olduğunun farkında. ‘Dile kolay, 1 milyon 600 bin bina var’ diyor. Görevi süresince 16 bin bina yıkmış. Rekor olduğunu söylüyor.
Dün konuştuk, Çukurova Grubu’na bağlı Türk Medya’nın televizyon kanallarıyla radyolarının Ayazağa’daki yeni yayıncılık merkezini ziyaret etti.

İstanbul’u anlattı, altyapısını, üst yapısını ve geleceğini…

24 Kasım 2012
bosluk

İstanbul’un Deprem raporu

deprem 113 milyon kişinin yaşadığı İstanbul, büyük depreme hazırlanıyor. 39 ilçe belediyesinden ürküten bilgiler geldi. Eski ilçelerde büyük hasar bekleniyor.

24 Kasım 2012
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------