Kanal İstanbul | Baybul
     

FETÖ, Kanal İstanbul arazilerini satın aldı

kanal istanbul projesiFETÖ’nün arsa spekülasyonu yaptığı, örgüt parası ile Kanal İstanbul projesinin yapılacağı bölgede değeri şimdi yüz milyonlarca lirayı bulan arazi satın aldığı öğrenildi.

24 Ağustos 2016
bosluk

Kanal İstanbul start alıyor

Etiketler:

Kanal İstanbul projesiİstanbul’un büyük bir kısmını adaya dönüştürecek Kanal İstanbul projesinde yıl sonuna kadar inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor.

5 Eylül 2015
bosluk

İstanbul Boğazı’na dev Liman projesi

İstanbul Boğazı'na Liman projesiÜçüncü Köprü’nün ayağının bulunduğu yere dev bir proje daha planlanıyor. İstanbul Boğazı’nın girişine 2.5 yılda 1 milyon lira harcanarak dev bir dalgakıran ve liman inşa edilecek.
İstanbul Boğazı’nın Karadeniz girişine, dev bir dalgakıran ve liman projesi için düğmeye basıldı.

15 Aralık 2014
bosluk

Kanal İstanbul’a Çinliler Talip

Çin'in inşaat deviÇin’in inşaat devi, Kanal İstanbul ile ilgili ciddi bir hamleye hazırlanıyor.
Tüm kanalı ücretsiz yapmak isteyen Çinli firma, kanalı inşa etme karşılığında kanal çevresinde kendilerine ücretsiz arazi tahsisi yapılmasını istedi.

9 Aralık 2014
bosluk

Kanal İstanbul arsa fiyatlarını uçurdu!

arsaKanal İstanbul arsa fiyatlarını 4’e katladı. EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık Uzmanı Vildan Kaya, Kanal İstanbul Projesi’ nin açıklanmasıyla birlikte bölgenin gayrimenkul yatırımcılarının akınına uğradığını söyledi.

13 Kasım 2014
bosluk

Kanal İstanbul için ihale hazırlıkları

Kanal İstanbul Projesi2011 yılında açıklanan ve bugüne kadar tartışmalara neden olan Kanal İstanbul projesi hızlandırıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde, proje için ihale sürecinin yakında başlayacağını duyurdu.

10 Kasım 2014
bosluk

Cumhurbaşkanı’nın Kanal İstanbul açıklaması

cumhurbaşkanı açıklamasıErdoğan; “Kanal İstanbul sözümüzü de unutmadık, bugünlerde ihale hazırlıkları yapılıyor”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen Esenler Belediyesi Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. Erdoğan konuşmasında Kanal İstanbul projesinden, IŞİD’le mücadeleye kadar çarpıcı açıklamalarda bulundu.

3 Kasım 2014
bosluk

Kanal İstanbul projesinin temeli atılıyor

kanal istanbul projesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uzmanların çevre felaketine yol açacağı uyarısında bulunduğu Kanal İstanbul projesinin temelinin yakında atılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan , Türkiye İhracatçılar Meclisi ‘nin(TİM) “Türkiye Markası” tanıtımına katıldı. Toplantıda konuşan Erdoğan, yeni TL logosunda olduğu gibi Türkiye mallarının üzerine konulacak yeni logoyo da toplumun kısa sürede adapte olacağını söyledi.

29 Eylül 2014
bosluk

Üç padişahın hayali gerçek oldu

Üç PadişahKanuni Sultan Süleyman, Sultan Abdülmecit ve Abdülhamit’in yapmak isteyip de yapamadığı birçok projeye son 12 yılda hayata geçti.
Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayan Marmaray ve Avrasya Tüp Geçişi’nden, Ovit Tüneli ve KKTC’yi suya kavuşturacak boru hattına kadar öne çıkan bazı ‘çılgın projeler’ şöyle:

25 Eylül 2014
bosluk

Kanal İstanbul ve Yenişehir Projesi

Kanal İstanbul Projesi TanıtımıYenişehir projesinin detayları belli oldu. Yenişehir’de kaç kişi yaşayacak sorusunun yanıtından önce projeden biraz bahsedelim.

Toplamda 453 milyon metrekarelik alanda kurulacak olan Yenişehir projesinin toplamda Kanal İstanbul ‘la birlikte köprü ve havalimanları gibi yatırımlarla 50 milyar dolara mal olması planlanıyor.

9 Eylül 2014
bosluk

SPONSOR BAĞLANTI
SPONSOR BAĞLANTI
------   SPONSOR BAĞLANTI ------