Evrim Solmaz Kimdir

Evrim Solmaz biyografisiEvrim Solmaz 27 Ağustos 1972 Ankara doğumlu Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.

Kariyerine 1990 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde başladı. Dört yıllık eğitiminin ardından 1994 yılında İstanbul’a yerleşen oyuncu, burada Beşiktaş Kültür Merkezi’nde “Otogargara” adlı Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı müzikli oyunla profesyonelliğe adım attı .

12 Eylül 2015
bosluk

Özlem Yılmaz Karaoğlan Resimleri

Özlem Yılmaz KaraoğlanÖzlem Yılmaz Karaoğlan Çise Hatun karakteri;

SELÇUKLU BEYİ KOCA URUZ’UN BİRİCİK KIZI, ÇAĞANBAY’IN ÇOK KIYMETLİ “KAFKAS ÇİÇEĞİ..”

 

ANADOLU’DAN, KAFKASYA’YA KADAR UZANAN YOLDA BAYIRGÜLÜ’NÜN TEK KORKUSU. MOĞOLLAR İÇİNSE ANADOLU’NUN ANAHTARI

2 Mayıs 2014
bosluk

Haldun Boysan Kimdir?

Haldun Boysan biyografisiHaldun Boysan 6 Temmuz 1958 Ankara doğumlu Türk sinema oyuncusu ve seslendirme sanatçısı, Gazeteci ve mimar Aydın Boysan’ın oğludur. Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur.

T.E.D. Ankara Koleji’ni bitirdi. Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden 1987 yılında mezun oldu.

19 Nisan 2014
bosluk

Serdar Gökhan Kimdir?

Serdar Gökhan biyografisiSerdar Gökhan, gerçek ismi Nusret Ersöz olan aktör 1943 Bolu doğumludur. Yaşamı boyunca birçok filmde yer almıştır.

İlk Başrol oynadığı film Kadırgalı Alidir.Ayrıca Çizgi roman ressamlığı yaptı.Asıl mesleği resim sanatıdır.

5 Nisan 2014
bosluk

Nihat Nikerel Kimdir?

Nihat Nikerel biyografisiNihat Nikerel  5 Şubat 1950 Çorum doğumludur. Sinema ve dizi oyuncusu ve yazardır. Babasının vefatından sonra, erken yaşlarda İstanbul’a gelen Nikerel, çeşitli işlerde çalıştıktan sonra, 1972-1976 yılları arasında uzun bir dünya seyahati yaptı. Daha sonra yurda dönen sanatçı, 1985 yılında senaryolaştırılabilecek öykü yazarak sinemaya adım attı. Çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol almanın yanı sıra kitap yazdı.

18 Şubat 2014
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------