Kayaşehir, Başakşehir’e Ne Kattı?

kayaşehirİstanbul Büyükşehir Belediyesinin şirketlerinden biri olan Kiptaş, 1995 yılında şu anki Kiptaş Başakşehir Konutlarının bulunduğu yerde, başlamış olduğu konut inşaatları ile bölgede şehirleşmeye başlamıştır. Kiptaş Başakşehir 1.etap, 2.etap, 3.etap, 4 etap ve 5. etap derken diğer konutlarda bunları takip etmiştir.

7 Eylül 2017
bosluk

Toki, Kayaşehir Konutlarını İlçelere Ayırdı

toki logoTOKİ, Kayaşehir bölgesinde inşa ettiği 3 bin konutu İstanbul’un nefes alması için belediyelere tahsis edecek.

26 Ocak 2017
bosluk

İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Toplantısı Yapıldı

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen İstanbul Kentsel Dönüşüm Master Planı konulu toplantıda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Kentsel Dönüşüm Projeleri için yaptığı yeni yasal düzenlemeler görüşüldü.

23 Ocak 2017
bosluk

Başakşehir’de dev kentsel dönüşüm Planı

24 Gayrimenkul, Başakşehir’de 100 bin metrekarelik dev kentsel dönüşüm projesi hayata geçirecek. Projeye 2016 yılı başında start verilecek

9 Ocak 2015
bosluk

2014 yılı çevre yılı oldu

idris güllüce 2014 yılıÇevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, “Kentsel dönüşüm çok popüler ve çok konuşulan bir şey ama aslında 2014 çevre yılımız oldu.

5 Ocak 2015
bosluk

Yüksel Dum kentsel dönüşüm davasını kazandı!

Yüksel DumYüksel Dum’un evini yıktılar, baraka yaptı. Toprağını kentsel dönüşüme terk etmedi. Dava açtı, kazandı; arazinin değeri 1 milyon TL’ye dayandı.

3 Ocak 2015
bosluk

Bağcılar’da kentsel dönüşüm

BaybulBağcılar’da kentsel dönüşüm kapsamında, bin 394 riskli yapı, konut ve iş yerinin yıkımı gerçekleştirildi.

Bağcılar Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, ilçe genelinde 8 bin bina, 24 bin de bağımsız birim (bir binadaki daire sayısı) yenilenecek. Projeler kapsamında 410 konut yenilenirken, 854 riskli yapının tespiti tamamlandı.

30 Aralık 2014
bosluk

TOKİ ‘kentsel dönüşüm’ ile yeraltı şehrini ortaya çıkardı

Nevşehir de yeraltı şehri TOKİ, Nevşehir’de kentsel dönüşüm çalışması yaparken yeraltı şehri buldu. TOKİ BaşkanıTuran “Yapıları yıkınca altından yeraltı şehri çıktı.

7 kilometrelik tünel yollarından bahsediliyor. Şimdi bu şehrin turizme kazandırılması çalışması yapıyoruz” dedi.

29 Aralık 2014
bosluk

Kentsel dönüşüme Toki’nin katkısı

Cevdet Yılmaz açıkladıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, “TOKİ son 10-12 yılda çok büyük işler başardı. 600 bine yakın konut imar etti. Kentsel dönüşüme çok büyük katkılarda bulundu” dedi.

27 Aralık 2014
bosluk

Kentsel Dönüşüm kavgasına bakanlıktan ‘dur’

Fikirtepe kentsel dönüşümÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı, Fikirtepe’de kentsel dönüşümü hızlandıracak adımlar atıyor.
Aynı ada içinde 2-3 firmanın olması nedeniyle sürecin tıkandığını tespit eden bakanlık, inşaat firmalarına ihtarname yolladı ve “Ya inşaat hakkını çoğunlukla anlaşan firmaya bırakın ya da ortaklık kurun” dedi.

15 Aralık 2014
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------