Barış Bağcı Kimdir?

Barış Bağcı biyografisiBarış Bağcı 27 Mayıs 1975 tarihinde Karaman doğumludur. Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun oldu. 1997 yılında Trabzon Devlet Tiyatrosunda göreve başladı. 2010-2011 sezonu itibariyle Trabzon Devlet Tiyatrosu’ndan İstanbul Devlet Tiyatrosu’na tayin olmuştur.

15 Aralık 2014
bosluk

Şebnem Doğruer Kimdir?

Şebnem Doğruer biyografisiŞebnem Doğruer 1964 yılında Afyonkarahisar doğumlu Türk oyuncu, tiyatrocu, seslendirme sanatçısıdır.

Hacette Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı mezunu. İzmir Devlet Tiyatrosu Sanatçısı.

14 Kasım 2014
bosluk

Sait Genay Kimdir?

Sait Genay biyografisiSait Genay 20 Mart 1953 doğumlu Türk oyuncudur. İstanbul Belediye Konservatuarı mezunudur. 1970 yılında profesyonel tiyatro hayatına başladı.

Tiyatroculuğunun yanı sıra müzisyenlik de yaptı. 1988 yılından 1994 yılına kadar 6 yıl Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Tiyatrosu’nda çalıştı.

15 Mayıs 2014
bosluk

Şerif Sezer Kimdir?

Şerif Sezer biyografisiŞerif Sezer 1943 yılında Bursa doğumludur. Mudanya ilçesinde zeytincilikle uğraşan bir ailenin en büyük kızı olarak doğmuştur.  İlkokulu Mudanya’da okudu. Ortaokula gönderilmez.  14 yaşında babasının yanından kaçarak Ankara’daki annesinin yanına yerleşir. Kendinden iki yaş küçük çocuklarla okumaya cesaret edemez. Kız enstitüsüne yazılır.

18 Mart 2014
bosluk

Şemsi İnkaya Kimdir?

Şemsi İnkaya biyografisiŞemsi İnkaya 13 Nisan 1939, İstanbul doğumlu  Türk tiyatro ve sinema oyuncusu.Ticaret Lisesi ve konservatuarda okudu. Tiyatro sanatçısı Ayten Erman ile evlenip ayrılmıştır. Ozan isminde bir oğlu vardır. Sanat hayatına İ.Ü.T.B. Gençlik Tiyatrosu’nda amatör olarak başlamıştır.

İlk oyunu “Pabuçcu Ahmet”tir. Avni Dilligil, Ulvi Uraz gibi pek çok tiyatroda yetişmiştir. İnkaya, Tiyatro Oyuncuları Derneği (To-Der) üyesi ve denetleme kurulu başkanıdır.

9 Mart 2014
bosluk

Saygın Soysal Kimdir?

Saygın Soysal biyografisiSaygın Soysal  21 Mayıs 1982 Ankara doğumlu Türk sinema ve dizi film oyuncusudur.

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda okudu. Güz Yangını, Kırık Kanatlar ve Hatırla Sevgili gibi Televizyon dizilerinde oynadı. “Asi” adlı TV dizisinde rol aldı. 2009 yılında Bu Kalp Seni Unutur Mu? çalışmasında yer aldı. Bir sonraki projesi ‘Türkan’ dizisindeki Ali rolüdür.

1 Mart 2014
bosluk

Ümit Acar Kimdir?

Ümit Acar biyografisiÜmit Acar 3 Kasım 1955 İstanbul doğumlu Türk müzisyen, sinema ve dizi oyuncusudur.  Ailesinin üç çocuğundan birisi olan Acar, İstanbul Kabataş’ta doğduktan sonra 4 yaşında ailesi ile birlikte Bakırköy’e taşınmıştır. Sultanahmet Ticaret Lisesinde lise öğrenimini tamamlayan Acar, daha sonra İstanbul Belediye Konservatuarı Üsküdar Musiki Cemiyetinde eğitim almıştır.

25 Şubat 2014
bosluk

Yıldız Kültür Kimdir?

Yıldız Kültür biyografisiYıldız Kültür 31 Aralık 1944 doğumludur.  Türk Tiyatro oyuncudur. Ankara Devlet Konservatuarı’nı bitiren Yıldız Kültür Devlet Tiyatroları’nda meslek hayatına başlamıştır.

13 Ocak 2014
bosluk

Cengiz Sezici Kimdir?

Cengiz Sezici biyografisiCengiz Sezici 1950 Adana doğumlu. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 1971 yılında tiyatroya başlayan sanatçı; 1978′de sinema içinde yer aldı. AST gibi topluluklarda çalıştı. Sinema ve dizi filmlerde rol aldı.

4 Ocak 2014
bosluk

Berk Hakman Kimdir?

Berk Hakman biyografisiBerk Hakman 14 Ağustos 1981 Ankara doğumludur. Berk Hakman ilk olarak Türkiyenin suskunlar dizisinde tanıdığı bir isim. Dizide Gurur Kutay karakterini canlandırdı.Eğitim olarak işletme mezunu olan Berk Hakman küçük tiyatro kulüplerinde başladığı oyunculuk hayalini Mimar sinan konservatuarında gerçekleştirmiştir.

4 Ocak 2014
bosluk
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • >
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------