Erdal Beşikçioğlu Kimdir?

Erdal Beşikçioğlu biyografisiErdal Beşikçioğlu 5 Ocak 1970  Ankara doğumlu Türk tiyatro sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu. 5 Ocak 1970 yılında, Ünyeli bir baba ve Ankaralı bir annenin ilk çocuğu olarak Ankara’da dünyaya geldi. Orta öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamladı. İzmir Narlıdere Mehmet Seyfi Eraltay Lisesi’nden mezun oldu.

23 Eylül 2014
bosluk

Haldun Boysan Kimdir?

Haldun Boysan biyografisiHaldun Boysan 6 Temmuz 1958 Ankara doğumlu Türk sinema oyuncusu ve seslendirme sanatçısı, Gazeteci ve mimar Aydın Boysan’ın oğludur. Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur.

T.E.D. Ankara Koleji’ni bitirdi. Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden 1987 yılında mezun oldu.

19 Nisan 2014
bosluk

Nihat Nikerel Kimdir?

Nihat Nikerel biyografisiNihat Nikerel  5 Şubat 1950 Çorum doğumludur. Sinema ve dizi oyuncusu ve yazardır. Babasının vefatından sonra, erken yaşlarda İstanbul’a gelen Nikerel, çeşitli işlerde çalıştıktan sonra, 1972-1976 yılları arasında uzun bir dünya seyahati yaptı. Daha sonra yurda dönen sanatçı, 1985 yılında senaryolaştırılabilecek öykü yazarak sinemaya adım attı. Çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol almanın yanı sıra kitap yazdı.

18 Şubat 2014
bosluk

Selim Bayraktar Kimdir?

Selim Bayraktar biyografisiSelim Bayraktar 1975 yılında Irak Kerkük doğumludur. Bir petrol şirketinde çalışmak için Irak’a giden Köyceğizli bir baba ile Kerkük’lü Türkmen annenin oğlu olan Bayraktar, İran-lrak savaşının son günlerinde okuduğu okulu ziyaret eden Saddam Hüseyin tarafından asker olarak seçildi. Selim Bayraktar asker olmamak için Türkiye’ye kaçış öyküsünü şöyle anlatır: “13 yaşındayken bir gün Saddam Hüseyin okulumuzu ziyaret etti.

7 Şubat 2014
bosluk

Erkan Avcı Kimdir?

Erkan Avcı biyografisiErkan Avcı 1 Ocak 1982, Diyarbakır doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi’ni bitirmiştir. İlk olarak Köprü dizisinde Hasan rolüyle seyirci karşısına geçmiştir. Ardından Kurtlar Vadisi ve Sakarya Fırat gibi dizilerde başarılı bir oyunculuk sergiledi.

12 Ocak 2014
bosluk

Yurdaer Okur Kimdir?

Yurdaer Okur biyografisiYurdaer Okur, 24 Ekim 1974 tarihinde Rize doğumludur. Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünde okumaya başladı. Üç sene bu okulda okuduktan sonra işletmenin kendisine göre olmadığını anladı ve 1994 senesinde Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünü kazandı.

Daha Sonra M.S.Ü Devlet Konservatuar’ında yüksek lisans yaptı. 1999’da Genco Erkal ile tanışan Okur, Dostlar Tiyatrosu’na katılarak Yalınayak Sokrates adlı oyunda oynadı.

12 Ocak 2014
bosluk

Türkiye’nin en uzun köprüsü olacak

en uzun köprüKarayolları Genel Müdürlüğü tarafından Lapseki-Gelibolu arasında yapılması planlanan boğaz köprüsü, 3 bin 623 metreyle Türkiye’nin en uzun köprüsü olacak.

26 Kasım 2012
bosluk

Dünyanın en uzun köprüsü

uzun köpruÇin’de dünyanın en uzun köprüsünün inşası 4 yıllık çalışmanın ardından tamamlandı.

Shandong bölgesinde inşa edilen köprü tam 42 kilometre.

22 Ağustos 2012
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------