Türkü Turan Kimdir?

Türkü TuranTürkü Turan, 1 Şubat 1985 Muğla’da doğmuştur. Türkü Turan, Ortakoul ve lise yıllarında tiyatro ile ilgilenmiş Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Çeşitli TV programlarında sunuculuk yapmış olan Türkü Turan, Annem, Çakıl taşları, Adını feriha koydum dizilerinde rol almıştır.

26 Nisan 2016
bosluk

Hazım Körmükçü Kimdir?

Hazım Körmükçü biyografisiHazım Körmükçü, 30 Ocak 1965 İstanbul doğumlu Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Tiyatrocu bir aileden gelen sanatçı Darülbedayi’nin önemli oyuncularından Hazım Körmükçü’nün torunudur.

15 Aralık 2014
bosluk

Cavit Çetin Güner Kimdir?

Cavit Çetin Güner biyografisiCavit Çetin Güner 21 Şubat 1986 İstanbul doğumludur. Annesi Rizeli ev hanımı, babası Bursalı şofördü. 2 yaş büyük bir ağabeyi, 6 yaş küçük bir kızkardeşi var. Eğitime Ziyapaşa İlköğretim Okulu’nda başlayıp, Kurtuluş Lisesi’yle devam etti. Lise hayatı ortaöğretimdeki gibi mutlu geçmemişti.

2000 yılında Kanser olan annesini kaybetti. Derken 2001 yılında sınıfta kaldı. 2003 yılında Liseyi bitirdikten sonra Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencisi oldu.

30 Kasım 2014
bosluk

Sedat Savtak Kimdir?

Sedat Savtak biyografisiSedat Savtak 1963 yılında Eskişehirde doğdu.1987-88 yılında Mimar Sinan Üniversite tiyatro bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Diyarbakır devlet tiyatrosunda sanatçı olarak göreve başladı.

Ayyar, Hamza, Yunusemre Diyarbakır devlet tiyatrosunda oynadığı oyunların bazıları.

19 Kasım 2014
bosluk

Oya Unustası Kimdir?

Oya Unustası biyografisiOya Unustası 1988 yılında İstanbul doğumludur. Genç oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Flüt Bölümü mezunudur.
Aynı zamanda piyano çalmayı bilen oyuncu, öğrenciyken şan eğitimi de almış güzel bir sese sahiptir.

24 Ekim 2014
bosluk

Turgay Kantürk Kimdir?

Turgay Kantürk biyografisiTurgay Kantürk,  1961 İstanbul doğumlu tiyatro yönetmeni, şair, yazar, oyuncudur.

1990 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Tiyatro Bölümü, Oyunculuk ana Sanat Dalı’ndan mezun olan Kantürk, öğrencilik yıllarında çalışmaya başladığı Dormen Tiyatrosu ile profesyonel çalışma hayatına başladı.

25 Eylül 2014
bosluk

Şebnem Hassanisoughi Kimdir?

Şebnem Hassanisoughi biyografisiŞebnem Hassanisoughi 7 Aralık 1985 yılında İstanbul doğumludur. Aslen baba tarafı İranlı anne tarafı ise Türktür.Annesinin mesleği Noter babasının ise Avukatlıktır.

25 Eylül 2014
bosluk

Şeyla Halis Kimdir?

Şeyla Halis biyografisiŞeyla Halis, 13 Ocak 1977 İstanbul doğumlu tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Ev hanımı anne, memur baba ve sürekli dil öğrenen ağabeyinin yanına 4. kişi olarak dünyaya geldi.

20 Eylül 2014
bosluk

Ayda Aksel Kimdir?

Ayda Aksel biyografisiAyda Aksel, 31 Ekim 1962 İstanbul doğumludur. Babası Mehmet Aksel’dir. İlkokul döneminde konservatuvarın bale ve viyolonsel bölümünde okuduktan sonra, üniversite döneminde tiyatroda karar kılarak İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.

19 Eylül 2014
bosluk

Erkan Kolçak Köstendil Kimdir?

Erkan Kolçak Köstendil biyografisiErkan Kolçak Köstendil 16 Ocak 1983 Bursa doğumlu Türk oyuncudur. Liseyi Bursa Atatürk Lisesi’nde tamamlamıştır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Çeşitli tiyatro oyunlarında, film ve dizilerde rol almıştır. Tiyatroya Tuncay Özinel Tiyatrosu’nda başladı.

10 Haziran 2014
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------