Diriliş Ertuğrul​ Yeni Sezonda Nevşehir Kapadokya’da

Diriliş Ertuğrul Nevşehir KapadokyaTürkiye’nin nefesini tutarak izlediği TRT’nin reyting rekorları kıran dizisi Diriliş Ertuğrul izleyicilerini heyecanlandıran bir gelişme yaşandı.

11 Temmuz 2016
bosluk

TOKİ ‘kentsel dönüşüm’ ile yeraltı şehrini ortaya çıkardı

Nevşehir de yeraltı şehri TOKİ, Nevşehir’de kentsel dönüşüm çalışması yaparken yeraltı şehri buldu. TOKİ BaşkanıTuran “Yapıları yıkınca altından yeraltı şehri çıktı.

7 kilometrelik tünel yollarından bahsediliyor. Şimdi bu şehrin turizme kazandırılması çalışması yapıyoruz” dedi.

29 Aralık 2014
bosluk

İclal Aydın Kimdir?

iclal Aydın biyografiİclal Aydın 14 Eylül 1971 Nevşehir doğumlu Türk oyuncu, yazar, gazeteci ve sunucudur. İlköğretim, lise ve yüksek öğreniminin bir kısmını Ankara’da tamamladı.

Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya fakültesi Tiyatro bölümü Oyunculuk öğrencisiyken Berlin’e yerleşti.

16 Aralık 2014
bosluk

Ekin Türkmen Kimdir?

Ekin Türkmen biyografisiEkin Türkmen 22 Ağustos 1984 Nevşehir doğumlu Türk dizi ve sinema oyuncusudur. Ekin Türkmen İzmir doğumlu, aslen Nevşehir’in kozaklı ilçesi kanlıca kasabasından. Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Türkmen, 2002 yılında Ekmek Teknesi adlı dizisinde yer alarak ilk televizyon dizisi deneyimini yaşadı.

Dizinin bitmesinin ardından Nefes Nefese, Acı Hayat, Kısmetim Otel, Menekşe ile Halil ve Küçük Kadınlar isimli televizyon dizilerinde yer aldı.

10 Mayıs 2014
bosluk

Şehit Ahmet Pınar

ahmet pınar 1Ahmet, 15 Kasım 1963’te Ürgüp’ün Başdere kasabasında doğdu. Ailesinin tek çocuğu olan Ahmet, fakir bir ailenin geçim darlığı çektiği bir dönemde, doğumuyla onları sevince boğdu.

İlkokulu 1975 yılında Başdere’de bitirdi.
İmam Hatip Lisesi’ni üçüncü sınıfa kadar Kayseri’de, üçüncü sınıftan sonra da Nevşehir’e gelerek, hem Nevşehir Lisesi’ni hem de İmam Hatip lisesi’ni bitirdi.

1982 yılında aynı kasabadan olan Şerife bacımızla hayatını birleştirdi. Bu izdivaçtan 1983’te Zehra, 1985’de Mehmet, 1988’de Mus’ab ve şehadetinden dört ay önce babasını hiç bir zaman göremeyecek olan Bosna’lı Ahmet dünyaya geldiler.

13 Mart 2013
bosluk

TOKİ, kanserli bölgeye el attı

Etiketler: ,

kanserli köyüBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) bugüne kadar 280 kişinin kanserden hayatını kaybettiği belirtilen Nevşehir’in Ürgüp İlçesi’ne bağlı Karain Köyü’nü taşıyor.
TOKİ, kanserden ölümlerin yüksek olduğu belirtilen Karain Köyü için 126 konuttan oluşan yeni bir köy kuracak. İdare 28 Mayıs’ta düzenleyeceği ihale ile tarım Köy konutlarının yanı sıra, köyün altyapı ve çevre düzenlemesini de yapacak.

25 Mayıs 2012
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------