Rant | Baybul
     

FETÖ, Kanal İstanbul arazilerini satın aldı

kanal istanbul projesiFETÖ’nün arsa spekülasyonu yaptığı, örgüt parası ile Kanal İstanbul projesinin yapılacağı bölgede değeri şimdi yüz milyonlarca lirayı bulan arazi satın aldığı öğrenildi.

24 Ağustos 2016
bosluk

Kentsel Dönüşüm Rant Kapısı Olmamalı

toki başkanıToplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, kentsel dönüşümün rant alanı olarak algılandığından yakındı ve ”İnsanlar ‘felaket gelecek bundan nasıl kurtuluruz’ diyeceğine ‘felaket geliyor nasıl kar ederiz’ derdindeler.

9 Kasım 2014
bosluk

Skyland İstanbul’da büyük rant

skyland istanbulTürkiye’nin en yüksek binası emsalsiz bir rantla yükseliyor. 293 metrelik Skyland İstanbul projesinde emsal fazlası 528 bin metrekare inşaat yapılıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz yıl “Çok yüksek binalar inşa etmeyi maharet sayıyorlar. Ben yüksek bina inşa etmeyi doğru bulmuyorum.

10 Temmuz 2014
bosluk

Yabancı Yatırımcı Türkiye’nin Kıymetini Daha İyi Biliyor

İstanbulTürkiye’de bu yılın ilk çeyreğinde yabancılara satılan konut sayısı yüzde 41 artarak 3 bin 640’a yükseldi.

Türkiye hakkındaki olumsuz haberlere kulak tıkayan yatırımcı, yılın ilk çeyreğinde Türkiye’den 3 bin 640 konut satın aldı. Söz konusu rakam geçen yılın aynı döneminde 2 bin 566 olarak gerçekleşmişti.

6 Mayıs 2014
bosluk

TOKİ: Rant vergisi inşaat sektörünü karıştırdı

konutMaliye Bakanlığı’nın ‘Rant Vergisi’ talebine kamu kurumu olan TOKİ’den tepki geldi. TOKİ Başkan Yardımcısı Şahin, “Düzenleme sektöre algıyı değiştirir” dedi

Ma­li­ye Ba­ka­nı Meh­met Şimşe­k geç­ti­ği­miz gün­ler­de Rant Ver­gi­si ge­ti­re­cek­le­ri­ni açık­la­dı. Şim­şek, gay­ri­men­kul sa­hip­le­ri­nin sa­hip ol­duk­la­rı ara­zi­le­ri­nin be­lir­li imar de­ği­şik­lik­le­ri ile el­de de­ğer­le­ri­nin art­ma­sı du­ru­mun­da dev­le­te ver­gi öde­ye­cek­le­ri­ni be­lirt­miş­ti.

13 Nisan 2014
bosluk

İmam Hatip yerine rezidans

İmam Hatip yerine avmBaşakşehir Belediyesi’nin Hazine’den okul yapmak için aldığı arsa, yanındaki AVM ile bir anda değerlenince planlar değişti.
Taraf’ın haberine göre; Maliye Bakanlığı ile belediyeler arasında gerçekleşen “arsa trampalarındaki” usulsüzlük iddiaların arkası kesilmiyor. Bir ilginç trampa hikayesinin de Başakşehir’de yaşandığı ortaya çıktı.

1 Kasım 2013
bosluk

TOKİ eliyle rant yağması

Rant belgesiUygulama Karadeniz kıyısındaki Yukarı Ağaçlı Köyü’nde başladı. Müteahhitlerin bol sıfırlı çeklerle alamadığı araziler için TOKİ’den ‘el koyacağız’ tebligatı geldi…

13 Eylül 2013
bosluk

Erdoğan Bayraktar da TOKİ’yi beğenmedi!

Erdoğan Bayraktar 1Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar’ın TOKİ konutlarına yöneltilen ‘estetik yoksunu’ eleştirisine bakan bakın nasıl bir cevap verdi.

Kanal İstanbul, 3. Köprü, Marmaray ve daha niceleri… Söz konusu bu çılgın projeler ve tabi sadace İstanbul’u değil Türkiye’nin tamamını ilgilendiren TOKİ projeleri…

12 Eylül 2013
bosluk

SPONSOR BAĞLANTI.
SPONSOR BAĞLANTI..
------   .SPONSOR BAĞLANTI.------