Türk Malları Haftası Hakkında

kütüphane 1Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası (12-18 Aralık)

İnsanın kazancını, malını, zamanını verimli bir şekilde ve gerektiği gibi kullanmasına tutumluluk adı verilir. Tutumluluk asla cimrilik değildir ve her insanın tutumlu olması gerekir. Tutumlu insan, eşyalarını güzel bir şekilde kullanır, onları gerektiği gibi korur ve muhafaza eder.  Zamanını boşa geçirmez, faydalı işlerle değerlendirir.

21 Mayıs 2012
bosluk

izci andı Nedir?

kütüphane 1Tanrıya, vatanıma karşı vazifelerimi yerine getireceğime, izcilik türesine uyacağıma, başkalarına her zaman yardımda bulunacağıma, kendimi bedence sağlam, fikirce uyanık ve ahlakça dürüst tutmak için elimden geleni yapacağıma şerefim üzerine and içerim.

21 Mayıs 2012
bosluk

Eğitim Bilimleri Testi

kütüphane 1EĞİTİM BİLİMLERİ TESTİ KPSS/1-EB-CÖ/2006

21 Mayıs 2012
bosluk

Amatör Radyo Tarihi

kütüphane 1Radyo tekniginin öncülerinden fizikçi James Clark Maxwell ve Heinrich Hertz’in gelistirdikleri teorilerden yola çikan Branly,

21 Mayıs 2012
bosluk

Milli Kültürün Önemi

kütüphane 1Dünya tarihine baktığımızda, milli kültüre sahip olmanın önemi daha iyi anlaşılır. Tarihe gözatıldığında, milli kültüre sahip halkların her türlü zorluğa karşı varlıklarını korudukları görülecektir.

21 Mayıs 2012
bosluk

Çekici bir malzeme: Mıknatıs

kütüphane 1Demir, nikel, çelik gibi bazı metalleri kendine çeken, bunu da manyetik kutup özelliği sayesinde yapabilen maddeye mıknatıs denmiş.

21 Mayıs 2012
bosluk

Masal Nedir

kütüphane 1Masallar olağanüstü öğe, kahraman ve olaylara yer veren öykülerdir. Masal terimi öncelikle, Sindirella, Çizmeli Kedi gibi sözlü geleneğin ürünleri olan halk öykülerini kapsar.

21 Mayıs 2012
bosluk

Destan Nedir?

kütüphane 1TANIM 1
Destan veya asıl söylenişiyle dastan Farsça’dan alınmış bir kelimedir. Sözlüklerde, ansiklopedilerde ve çeşitli kaynaklarda bir birine yakın anlamda tanımlanmaktadır. Bu tanımlardan bazıları şöyledir:

21 Mayıs 2012
bosluk

Okullarda Şiddetin Sebepleri – EĞİTİMSİZLİK

kütüphane 1Ailenin Eğitim Durumu: Suçlu çocukların aile yapılarının ilgi çekici ve çarpıcı bir noktası da eğitim durumlarıdır. Bu aileler genel olarak ya çok düşük seviyede eğitim görmüşler yada eğitimleri yoktur ( Çataloluk, 1983: 993).

19 Mayıs 2012
bosluk

Türkiye en çok hangi ürünleri ihraç ediyor

kütüphane 1Bizdeki lokomotif sektör tekstil ve konfeksiyon sektörüdür. 15 milyar dolarlık bir ihracatımız var. Fakat bu sektörün yanı sıra özellikle son yıllarda öne çıkan otomotiv sektörümüz var.

19 Mayıs 2012
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------