Türkü Turan Kimdir?

Türkü TuranTürkü Turan, 1 Şubat 1985 Muğla’da doğmuştur. Türkü Turan, Ortakoul ve lise yıllarında tiyatro ile ilgilenmiş Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Çeşitli TV programlarında sunuculuk yapmış olan Türkü Turan, Annem, Çakıl taşları, Adını feriha koydum dizilerinde rol almıştır.

26 Nisan 2016
bosluk

Hande Doğandemir Kimdir?

Hande Doğandemir biyografisiHande Doğandemir 22 Kasım 1985 Ankara doğumlu Türk oyuncu, sunucu, kamera arkası çalışanı ve sosyologdur.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi sosyoloji bölümü mezunudur. İletişim sosyolojisi üzerinde çalışmıştır. Televizyon ve iletişim sosyolojisi üzerinde çalışma yaparken kamera arkasında çalışmaya başladı ve kamera arkasında çalıştıktan sonra oyunculuğa başladı. Oyunculukla birlikte TRT ‘de sunuculuk yaptı.

28 Ekim 2014
bosluk

Nadir Sarıbacak Kimdir?

Nadir Sarıbacak biyografisiNadir Sarıbacak 14 Eylül 1977  Ankara doğumlu Tiyatro ve sinema oyuncusudur. 2000’de Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nin “Türkçe Öğretmenliği” bölümünden mezun olan Nadir Sarıbacak, 2000-2002 Yıllarında Avcılar Belediye Tiyatrosunda oyunculuk yaptı.

25 Eylül 2014
bosluk

Alican Yücesoy Kimdir?

Alican Yücesoy biyografisiAlican Yücesoy 22 Ekim 1982 İstanbul doğumlu Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusudur.

Alican Yücesoy, ilk, orta ve lise eğitimini Bursa’da tamamladıktan sonra oyunculuk eğitimi için Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne girmiştir. Okula girdiğinin ertesi günü yapılan bir seçmeye katılmasıyla Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda çalışmaya başlamıştır. Sonrasında diziler ve sinema filmleri yapmıştır.

23 Eylül 2014
bosluk

Musa Uzunlar Kimdir?

Musa Uzunlar biyografisiMusa Uzunlar 22 Nisan 1959 Antalya doğumludur. Aslen Niğde’li olan oyuncu, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu ve Devlet Tiyatroları’da göreve başladı. Bursa, Ankara ve İstanbul Devlet Tiyatroları’nda oyuncu ve yönetmen olarak görev aldı.

18 Şubat 2014
bosluk

Sarp Akkaya Kimdir?

Sarp Akkaya biyografisiSarp Akkaya 1980 İstanbul doğumlu tiyatro,sinema ve dizi oyuncusudur. İlk Bizim Aile dizisiyle ekranlar ile tanıştı. 2001 yılında M.S.Ü. Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olup Stüdyo Drama Tiyatro Topluluğu’nun “Kaos” ve “Sonra” ardından Alchera Tiyatro Topluluğu’nun “6.Gün” ve “Devenin Hörgücü Yamuk Olur” isimli tiyatro oyunlarda oynadı. “Albay Kuş” ta oynadığı oyunlar arasındadır.Daha sonraları Kurtlar Vadisi Pusuda Servet karakteriyle tanındı,ondan sonra Ezel dizisindeki Tevfik karakteri ile büyük çıkış yakaladı.

7 Şubat 2014
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------