‘Aile konutu’ uygulaması ne demek?

Aile konutu, evli çiftin düzenli yerleşim amacıyla kullandığı ve yaşamını sürdürmek amacıyla ikâmet ettiği evler olarak tanımlanıyor.

8 Ocak 2017
bosluk

Başakşehir 1.Etap Tapu Sevinci

başakşehir tapu töreni17 yıllık hasret sona erdi, Başakşehir 1. Etap Sitesi tapularına kavuştu.

Başakşehir Belediyesi, ilçenin ilk yerleşim yerlerinden olan ve temelleri 1995 yılında atılan 1. Etap’ın sakinlerine düzenlenen bir törenle kat mülkiyeti tapularını teslim etti.

11 Kasım 2014
bosluk

Tapuda büyük kolaylık

tapuda kolaylıkBakanlar Kurulu’nun arazi toplulaştırma sahası ilan edilen alanlarda yapılan çalışmalar sonucundaki tapu ve kadastroya ait işlem bedelleriyle ilgili düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı.

10 Kasım 2014
bosluk

İlk Defa Tapu harçları düşürüldü

tapuTapu ve Kadastro (Harçlar ve Ücretler) (Geçici Kurallar) Yasası uyarınca; ilk defa konut veya işyeri alacakların ödeyecekleri devir harcı yüzde 3’ten yüzde 1’e, ikinci defa konut veya işyeri alacak olanların devir harcı ise yüzde 6’dan, yüzde 3’e düşürüldü.

5 Nisan 2014
bosluk

Başakşehir Tapu Müdürlüğü Açıldı

tapu kadastroEsenyurt, Güngören, Bağcılar, Başakşehir, Sultangazi, Sancaktepe, Çekmeköy ile Arnavutköy ilçelerinde yapımı tamamlanan tapu müdürlükleri Esenyurt’ta düzenlenen törenle hizmete açıldı.

15 Aralık 2012
bosluk
------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------