Fatih Erkoç, BKSM Konseri

Son Güncelleme: 16 Şubat 2015 - 1:08 0 Yorum Yazar:

Her hafta müzik dünyasının önde gelen isimlerini ilçe sakinleri ile bir araya getiren Başakşehir Belediyesi Sevgililer gününde Türk popüler müziğinin güçlü sesi Fatih Erkoç’u sevenleri ile buluşturdu.

Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi (BKSM)’de sahne alan Fatih Erkoç, geçmişten günümüze sevilen eserlerini Başakşehirliler için seslendirdi. Başakşehirliler salonun tamamını doldurdu.

BKSM bence en yakışıklı kültür merkezlerinden biri

Konser öncesi düşüncelerini dile getiren Fatih Erkoç, “BKSM bence en yakışıklı kültür merkezlerinden biri ve gelen dinleyici de verdiğimiz konserler içinde en iyilerinden. İzleyiciler çok sıcaklar, dolayısıyla daha sık bile konser vermeyi isteyebilirim burada. Genelde belediyeler güzel çalışıyorlar. Vatandaşlara sanatçıların ulaşması, onlarla kucaklaşması açısından gayet başarılılar diye biliyorum. Bilmiyorum bunu normal vatandaşa sormak lazım aslında. Konserlere sanatçılara hoş bakan, onları seven, konserlere gitmeyi düşleyen vatandaşa sormak lazım. Ama benim gördüğüm kadarıyla belediyeler iyi çalışıyorlar vatandaşa bu anlamda hizmet vermek için. Herhalde onlar da biliyorlar ki milletler sanatla daha çok kalkınır” dedi.

Erkoç’tan ilahi albümü müjdesi!

Erkoç, önümüzdeki dönem çalışmalarını da anlattı, “Birkaç hafta içinde bir dijital platformda yayınlanmak üzere bir single albümü çalışmamız var. 5 parçalık ama 5 farklı versiyon olacak. Bir tanesi caz, bir tanesi enstrümantal, bir tanesi remix gibi. Onun dışında önümüzdeki Haziran ayına yetiştirebilir miyim bilmiyorum eğer yetişirse bir ilahi albümü var. Ali İhsan hocamızın besteleri var. Bazıları kendi sözleri de, bazıları Mısri’den, Eşrefoğlu’ndan olacak. Çok da hoşuma giden şeyler. Bir buçuk senedir tanışıyorum Ali İhsan Bey ile dolayısıyla baya bir yol aldım. Nisan ayının ortaları gibi Bodrum’a gidiyorum. Gitmeden önce de bu projeyi bitirmek istiyorum, kayıtlarıyla. Ramazan’da albümü çıkartmak istiyorum. Önümüzdeki Kasım ayından itibaren de herhangi bir tarihte solo caz albümü var. Aynı zamanda yine seneye, belki onu Ocakta falan yaparız, bir pop albümü var. Dolayısıyla yoğun projeler var. Başka projeler de var ama bu projelerin önüne geçebileceğini zannetmiyorum. Mesela bir ud projem var, ud ile çaldığım 15-20 tane bestem var. Udu biraz Türk müziği biraz caz gibi kullandığım değişik bir müzik olacak. Tamamen canlı çalınacak. Bunu da önümüzdeki yıllarda fırsat bulursam çıkarmayı planlıyorum. Çok güzel iki albüm yapmıştım, biri Türk Halk müziği biri Türk Sanat müziği. Onlardan birer tane daha yapmayı amaçlıyorum.”

Erkoç’tan sevgililer gününe özel parçalar

Gecede; yandım senin aşkına, ellerim bomboş, gitme, senden kalan tek anı bu, yârim İstanbul, dönülmez akşamın ufkundayım, havam yerinde, Maçka’da buluşalım, esmerim biçim biçim, Newyork Newyork, eski dostlar, bir tatlı huzur almaya geldim gibi parçaları seslendiren Fatih Erkoç sahneden alkışlar ile uğurlandı.
Gecenin sonunda sanatçıya Başakşehir Belediyesi adına çiçek takdim edildi.

Fatih Erkoç, BKSM Konseri ile Benzer Yazılar:

16 Şubat 2015 Saat : 1:08
  GENEL

Fatih Erkoç, BKSM Konseri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------