Fırat Altunmeşe Kimdir?

Son Güncelleme: 27 Mayıs 2014 - 2:57 0 Yorum Yazar:

 Fırat Altunmeşe biyografisiFırat Altınmeşe 1990 İstanbul doğumludur. Eğitim hayatını İstanbul da sürdürmüştür. Eğitim hayatında genel olarak uyumlu bir çocuk olduğunu söyleyen oyuncu, haksızlık karşısında sessiz kalamamasının karakteristik bir özelliği olduğunu dile getiriyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon mezunu olan genç oyuncu, dizi izleyicileri tarafından da büyük bir beğeni ile takip ediliyor.-

Daha üniversite ye bile başlamadan bir ajansa yazılan Fırat mankenlik eğitimi ve oyunculuk eğitimi aldı. Önceleri tiyatroya başlayan Fırat, bunu hobi olarak yapıyordu. Daha sonra tiyatroda ki ortamı ve ilgiyi görünce üniversiteyi biraz yarıda kesti ve Craft oyunculuk Atölyesin de professional olarak eğitim almaya başladı. Tiyatroya iyicene ısınan oyuncu, artık tam anlamıyla tabir -i caizse hamuru pişti. Tiyatro’da C-esaret ve Bagaj oyunlarında rol alan herkesi kendine performansıyla hayret düşürdü. Bagaj tiyatrosun’da “Vicdan Dizisinin” yapımcısıda ordaydı şansı yaver giden Fırat’ın, yapımcısı performansını öyle bir beğendi ki bu oyuncu kesinlikle bizimle çalışmalı diye karar verdi. Vicdan dizisinde yapımcısınında yardımıyla ilk televizyon deneyimi yaşıyacaktır. ilk ciddi işi bu dizi oldu.

Kanal D’de yayınlanmakta olan Vicdan Dizisi’nde Emre karakterine oynayan Fırat Altunmeşe, paralı bir okula devam eden, amaçsız bir genci oynamıştır.

Genç Turkcell reklam filminde oynayan ve başarılı bir performans gösteren Altunmeşe, birçok kısa filmde de boy göstermiştir. Bunlar arasında; 2011 tarihinde çekilen; Kahraman ve 2012 tarihinde çekilen Bensiz yer almaktadır. Craft Oyunculuk Atölyesi ismindeki eğitim kurumunda ders alan oyuncu, tiyatro eğitimi için her zaman hevesli olduğunu ve eğitimin öneminin tartışılmaz olduğunu söylüyor. Bu eğitimi almasının kendisine katkısı olacağına inandığını belirten Fırat Altunmeşe, her boş zamanında oyunculukla ilgili yeni şeyler öğrendiğinin altını çiziyor. Türk Sineması’nın her geçen gün gelişim gösterdiğini ifade eden genç oyuncu, sinema filmlerinde oynamak için gerekli alt yapıya sahip olmak istediğini de ekliyor. Fırat Altunmeşe, dizilerin oyuncuların bilinirliği açısından çok önemli olduğunu vurguluyor. Vicdan Dizi ile şöhreti yakalayan oyuncular arasında bulunan oyuncu, bu dizinin çoğu genç oyuncusu gibi gelecek vaat ediyor.

Rol Aldığı Film ve Diziler:
2016 Kehribar,
2014 Kaçak Gelinler,
2013 Vicdan
2012 Bensiz (Kısa Film)
2011 Kahraman (Kısa Film)

 

Fırat Altunmeşe Kimdir? ile Benzer Yazılar:

27 Mayıs 2014 Saat : 2:57

Fırat Altunmeşe Kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------