Furkan Andıç Kimdir?

Son Güncelleme: 26 Mayıs 2014 - 2:48 0 Yorum Yazar:

Furkan Andıç biyografisiFurkan Andıç, 1990 İstanbul doğumludur. Birsüre Bilgi Üniversitesi’nde Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde okuyan genç oyuncu, daha sonra 2011-2012 eğitim senesi 1. Döneminde Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım bölümüne yatay geçiş yaptı.

2011 yılında başlayan Umutsuz Ev Kadınları dizindeki Levent rolüyle oyunculuk kariyerine devam etmektedir. 1.90 boyunda ve 85 kilo olan oyuncunun gözleri ela renktedir; ayrıca basketbol, resim ve sinema hobileri arasındadır.

Oyunculuk Kariyeri, bir çok reklam filminde oynayarak başlayan genç oyuncu, TNT ekranında yayınlanan Kolej Günlüğü adlı yapımla birlikte dizilerde de rol almaya başlamıştır. 2007 yılında Eti Bi Dolu, 2008 yılında Vatan Computer, 2011 yılında ise Turkcell ve Marmara Forum AVM’nin reklamlarında oynamıştır. Kolej Günlüğü dizisinde ise Mert karakterini canlandırmıştır.

2011 yılında yayınlanmaya başlayan ve senaryosu Desperate Housewives dizinden uyarlanan Kanal D’nin Umutsuz Ev Kadınları dizisinde, orijinalinde Jesse Metcalfe’nin canlandırdığı ve Gabrielle Solis’le (Eva Longoria) gizli ilişkisi bulunan genç bahçıvan John Rowland karakterinin Türkiye’deki uyarlamasında, Zeliş’e (Evrim Solmaz) ilgi duyan bilişim meraklısı Levent karakterini canlandırmaktadır. Yağmurdan kaçarken dizisinde Harun karakterini canlandırmaktadır. Ayrıca Aşk Ekmek Hayaller dizisinde Altan’ın büyüdüğünde’ki halini oynuyor

Dizi:
Umutsuz Ev Kadınları- Levent
Kolej Günlüğü- Mert
Kaçak Gelinler
Tatlı İntikam,

Reklam:

Marmara Forum AVM (2011)
Turkcell (2011)
Vatan Computer (2010)
Eti Bi Dolu (2007)

Furkan Andıç Kimdir? ile Benzer Yazılar:

26 Mayıs 2014 Saat : 2:48

Furkan Andıç Kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------