Gonca Sarıyıldız Kimdir?

Son Güncelleme: 15 Mayıs 2014 - 11:32 0 Yorum Yazar:

Gonca Sarıyıldız biyografisiGonca Sarıyıldız 20’li yaşlarda olup yurtdışında dünyaya gelmiştir. Lise yıllarında oyuncu olmaya karar veren Gonca Hanım üniversite tercihini bu yönde yaptı ve Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümüne giderek buradan mezun oldu.

Oyunculuk konusunda kendisini daha fazla geliştirmek adına mezuniyetinin ardından Müjdat Gezen sanat merkezinde oyunculuk eğitimi almıştır.

Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Cariye Fatma karakterini canlandıran Gonca Sarıyıldızın doğum tarihi ve yeri hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.Gonca Sarıyıldız daha sonra Türkiyeye gelerek Ankara Anıttepe Lisesinden mezun olmuştur.

Üniversiteyi bitirdikten sonra Müjdat Gezen Tiyatrosun’da tiyatro eğitimi alıp oyunlarda yer almayı hak kazanmıştır.Güzel oyuncu Muhteşem Yüzyıl adlı dizide parlamaya başladı.Daha sonra Atv ekranlarında yayınlanan Diğer Yarim adlı dizide Esma yada Zeynep karakterini canlandırmaktadır.

Oynadığı diziler; Muhteşem Yüzyıl, Yarım dizisi,

Gonca Sarıyıldız Kimdir? ile Benzer Yazılar:

15 Mayıs 2014 Saat : 11:32

Gonca Sarıyıldız Kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------