Halime Sultan evlenecek mi?

Son Güncelleme: 21 Mart 2015 - 11:01 0 Yorum Yazar:

Diriliş Ertuğrul 1.Bölüm ResimleriDiriliş Ertuğrul son bölümde heyecan dorukta. Halime Sultan Emir El Aziz ile kardeşi karşılığında evlenecek mi, Ertuğrul aşkını bu kumpastan kurtarabilecek mi?

Diriliş Ertuğrul 13. yeni bölümüyle izleyenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. TRT’nin beğenilerek izlenen tarih dizisi Diriliş Ertuğrul’un bu akşam yeni bölümünde neler olacak? Ekranlara iddialı bir bölümle gelmeye hazırlanan Diriliş Ertuğrul’un yeni bölümünden fragman ve detaylar sitemizde..

Tapınakçıların Selçuklu Oyunu Tapınakçıların, Halep Sarayı üzerinden kurdukları kumpas başarıya ulaşmak üzeredir. Ertuğrul’un aşık olduğu Halime Sultan’ı, Emir El Aziz ile evlendirecek kumpasta Tapınakçılar yol almıştır. Halime, kardeşi Yiğit’in esir olduğu Tapınakçı kalesinden kurtulması karışılığında El Aziz ile evlenmeyi kabul etmiştir. Şehzade Yiğit, saraya getirilir. Eyyubi Emiri ile Selçuklu Sultanı’nın düğünü için hazırlıklar başlar.

Ertuğrul hem sevdiği kadını hem obasını kurtarmak hem de Tapınakçıların İslam Dünyası’nda çıkarmak istedikleri savaşı engelemek için Halime’yi kurtarmalıdır.Düğün hazırlıkları devam ederken, Tapınakçıların yeni bir kumpası daha ortaya çıkar. Tapınakçılara hizmet eden Halep Komutanı Nasır, Halime’nin babası Numan’ın Selçuklu Sultanı olması için girişimlerde bulunur. Bunun için, Sultan Alaeddin’e karşı Türkmenleri isyana teşvik edeceklerdir. Büyük ve gizli bir buluşma gerçekleşecektir. Ne var ki Ertuğrul, bu buluşmayı haber alır ve Oğuz boylarının isyan etmesini engellemek için yola çıkar. Bu sırada, Halime El Aziz ile nikahlanmak için hazırlanmaktadır.

Halime Sultan evlenecek mi? ile Benzer Yazılar:

21 Mart 2015 Saat : 11:01
  GENEL

Halime Sultan evlenecek mi? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------