Halit Akçatepe ağladı

Son Güncelleme: 6 Mayıs 2014 - 2:01 0 Yorum Yazar:

Halit Akçatepe 2Festival etkinlikleri kapsamında ilk olarak Yakutiye Medresesi önünde, “Hababam Sınıfı”, “Eyyvah Eyvah 3” filmleri ile “Seksenler” dizisinin bazı oyuncuları ve bir grup sinema sanatçısının izlediği gösterilere yer verildi.

Cansız mankenler ve tahta bacaklar ile bazı müzik grupları, katılımcıları eğlendirmeye çalıştı. Vatandaşlar özellikle sinema sanatçıları Halit Akçatepe, Salih Kalyon ve Engin Çağlar’a ilgi gösterdi. Festival Komite Başkanı Nil Gürpınar, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl biraz gülüp güldürmek için temayı “komedi” olarak seçtiklerini bildirdi.

Özellikle eski Türk sinemasından klasik filmlere ağırlık verdiklerini vurgulayan Gürpınar, “Seksenler dizisi, Hababam Sınıfı, Eyyvah Eyvah 3 filmlerinin oyuncuları aramızda. Yarışan filmlerimiz var. Pazar günü, birinci olan filmleri açıklayacağız. Çocuklarla ilgili de etkinliklerimiz var” dedi.

Akçatepe de festivalin başarılı geçmesini temenni ederek, bu organizasyonun uzun yıllar sürdürülmesini diledi.

“Hababam Sınıfı”nın söyleyecek sözleri bulunduğunu dile getiren Akçatepe, “40 yıldır oynuyor. Bu güzelliği bulamazsınız. O kadar kolay iş değil. Son yıllarda komedi filmi yapılmıyor. Yapılan işler sululuk. Sululuk ile komediyi ayıran bir insanım. O yüzden de komedi olarak kabul etmiyorum onları ama yapsınlar, para kazanıyorlar” diye konuştu.

Kortej yürüyüşünün Havuzbaşı’nda sona ermesinin ardından sanatçılar, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

’GÜDÜK NECMİ’ MERDİVENLERDE TÖKEZLEDİ
Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezinde yapılan 9’uncu Uluslararası Dadaş Film Festivali açılış törenine Vali Ahmet Altıparmak, Vali Yardımcısı Ömer Hilmi Yamlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Dadaş Film Festivali Komite Başkanı Nil Gürpınar, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Yeşilçam oyuncularından Engin Çağlar, Şefik Döğen,Salih Kalyon, Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı ve Muhsin Bey filmi oyuncuları, Seksenler dizisi oyuncuları, yönetmenler ve öğrenciler katıldı. Oyunculara plaket verilmesinin ardından Grup Yürüyüş orkestrası konser verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, sanata ve kültüre büyük önem ve destek verdiğini belirterek “Önümüzüdeki yıl 10’uncusu yapılacak olan Uluslararası Dadaş Film Festivalini büyük coşku, heyecan ve zevkle kutlayacağız. Bu festivale her türlü desteği vereceğimi, bir yıl öncesinden başlayarak bir komite kurulmasını sağlayacağım. Nil Hanım festivali başlatan bir öncüdür. Ona yardım etmek bizim vazifemizdir. Elimizden geleni yapacağız” dedi.

Vali Ahmet Altıparmak da sanatçılarının ülkenin aydınlık yüzleri olduğunu belirterek Uluslararası Dadaş Film Festivalinin Erzurum’un tanıtımı için büyük önemi olduğunu söyledi. Festivalin saygıya layık bir etkinlik olduğuna dikkati çeken Vali Altıparmak, komite başkanı Nil Gürpınar’a özellikle teşekkür ettiğini bildirdi. Vali Altıparmak sinema sanatçılarına yönelik olarak “Siz aileden bir fert gibisizinz. Toplumsal değerliliği yüksek, yaşanan dramlar karşısında sessiz kalmayan, elinizdeki en etkin enstürmanınız sanatla bunlara dikkat çekerek toplumsal duyarlılığı artıp gönüllere taht kurmaktasınız” diye konuştu.

Festivalde Yavuz Turgul, Şener Şen, Ertem Eğilmez ve Halit Akçatepe’ye onur ödülü verildi. Ödülünü almak için sahneye çıkan ’Güdük Necmi’ lakaplı Halit Akçatepe merdivenlerde tökezledi. Onur ödülünü Vali Ahmet Altıparmak’tan alan Akçatepe’yi Hababam Sınıfı oyuncuları omuzlarına alarak ’Bastır Hababam’ sloganı attı. (Hürriyet)

Halit Akçatepe ağladı ile Benzer Yazılar:

6 Mayıs 2014 Saat : 2:01
  GENEL

Halit Akçatepe ağladı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------