Hamile kadın hastaneye ulaştırıldı

Son Güncelleme: 24 Şubat 2015 - 9:51 0 Yorum Yazar:

Başakşehir Belediyesi ekipleri olumsuz hava koşulları nedeni ile araç bulamayan Hamile kadını hastaneye ulaştırdı. Başakşehir Çağrı Merkezi’ne ulaşarak ‘donmak üzere olduğu’ bilgisini veren Teoman Apaç isimli vatandaş ise, ekipler tarafından kurtarıldı.

Vatandaşlardan gelen ihbarlara anında mücadele eden belediye ekipleri gün boyu hastane, sağlık ocağı, dershane ve ibadethanelere ulaştırıyor.

Donmak üzere olan vatandaş kurtarıldı

Başakşehir Belediye ilgili müdürlükleri İstanbul’u etkisi altına alan olumsuz hava koşullarında vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yoğun kar yağışı ve tipiye rağmen gecenin ilk saatlerinden itibaren başlanan tuzlama, kar kürüme ve uygun olan zeminlerde ise solüsyon uygulaması çalışmalarıyla ana yollar başta olmak üzere bağlantı ve ara yollarını açık tutuluyor.

Belediye yollardaki tuzlama, küreme çalışmalarının yanı sıra vatandaşların ulaşımla ilgili sorunlarına da çözüm sağlıyor.

Başakşehir Belediyesi çağrı merkezi’nin 444 0 6669 numaralı telefonuna ulaşarak yardım talep eden vatandaşlara belediye ekipleri anında müdahaleleler gerçekleştiriliyor. Şahintepe Mahallesi’nde ikamet eden ve Çağrı merkezine ulaşarak eşi Satı Yıldız’ın doğum sancılarının başladığı bilgisini veren vatandaşa anında müdahale edildi. Çağrı Merkezi ekipleri 112 Acil Servisi durumdan haberdar etti, 112 ekipleri paletli ambulanslar ile Satı Yıldız isimli kadını hastaneye ulaştırdı. Anne ve bebeğin sağlık durumlarının iyi olduğu bilgisi verildi.

Başakşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise ilçenin muhtelif bölgelerinde mahsur kalan yaşlı vatandaşlara evlerine kadar refakat ediyor. Cemil Meriç Bilgievi’nde eğitim gören bir öğrenci 5. Etap, İstinye Sitesi’ndeki evine, Başakşehir 2. Kısım’da dershane dönüşü mahsur kalan öğrenci ise Ispartakule’deki evine ekip otoları ile ulaştırıldı. Kayabaşı 17. Bölge’den arayan ve cenazeleri olduğunu belirten bir vatandaşın cenazelerinin Küçükçekmece’ye ulaştırılması için araca kar küreme ekip araçları refakat etti. 20 arkadaşı ile birlikte Başakşehir Kaymakamlığı önünde mahsur kaldıkları bilgisini veren Mustafa Saklı ve arkadaşları da Zabıta ekipleri tarafından evlerine ulaştırıldı.

İki günde 1626 çağrıya cevap verildi

İki gün içersinde Başakşehir Belediyesi Çağrı Merkezine vatandaşlar tarafından 1626 çağrı yapıldı. Başakşehir Belediyesi Çağrı Merkezi ile koordineli olarak çalışan karla mücadele ekipleri, ilçenin çeşitli noktalarında çalışmalarına 24 saat aralıksız devam ediyor.

Hamile kadın hastaneye ulaştırıldı ile Benzer Yazılar:

24 Şubat 2015 Saat : 9:51
  GENEL

Hamile kadın hastaneye ulaştırıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------